Glābējsilīte – tas nav pakalpojums vai aprūpe, bet tā ir iespēja ārkārtas gadījumiem, lai novērstu noziegumus vai traģēdijas.
Glābējsilīte – tas nav pakalpojums vai aprūpe, bet tā ir iespēja ārkārtas gadījumiem, lai novērstu noziegumus vai traģēdijas.
Publicitātes foto.

Mirušu zīdaiņu atrašana atkritumos mudinājusi ar steigu atjaunot novecojušās norādes uz “babybox” glābējsilītēm 19

Šā gada traģiskie gadījumi ar mirušu zīdaiņu atrašanu atkritumos likuši aktīvāk rīkoties projekta “Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai” īstenotājiem un uzraudzītājiem, kas vāc ziedojumus norāžu zīmju atjaunošanai Latvijā esošajām astoņām glābējsilītēm jeb “babybox”, kam aktualizēta arī ziedojumu vākšana, tā portālu LA.LV informēja projekta pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Glābējsilīte – tas nav pakalpojums vai aprūpe, bet tā ir iespēja ārkārtas gadījumiem, lai novērstu noziegumus vai traģēdijas, tāpēc tās netiek un nevar būt reklamētas, bet projekta īstenotāji cer, ka vismaz norāžu sakārtošana vai atjaunošana slimnīcu teritorijās atgādinās par to esamību un attiecīgo iespēju.

“Kopš pirmās glābējsilītes, ko atklājām Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ēkā, pagājuši jau 15 gadi. Saprotami, ka dažviet jau novecojušas un izbalējušas vai nodilušas norādes uz glābējsilītēm, tāpēc sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu vācam ziedojumus šo norāžu atjaunošanai un organizējam nepieciešamos darbus, lai būtu skaidra glābējsilītes jeb “babybox” atrašanās vieta slimnīcas teritorijā,” skaidroja projekta “Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai” vadītāja Laura Zvirbule.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa informē, ka pavisam nesen norāžu zīmju atjaunošana jau paveikta Rēzeknes slimnīcas teritorijā, kas izmaksāja 600 eiro no martā vāktajiem zideojumiem. Rēzeknes glābējsilītei jau ir 12 gadu, un kopš tās atklāšanas 2012. gada 3. maijā līdz šim glābējsilītē atstāti un izglābti četri mazuļi.

Tagad kārta pienākusi norādēm Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā, kur glābējsilīte tika atklāta 2011. gada 28. janvārī, un līdz šim tajā izglābti trīs zīdaiņi, pēc tam sekos Madonas glābējsilīte. Tāpēc L.Zvirbule aicina ziedot arī šim mērķim. Pavisam Latvijā astoņas glābējsilītes savā darbības laikā izglābušas 57 bērnus.

Aicinām ziedotājus palīdzēt, lai negribēti jaundzimuši zīdaiņi nekļūst par traģēdiju un nenonāk tam nepiemērotās vietās, un aicinām ziedot naudas līdzekļus uz Latvijas Bērnu fonda kontu ar norādi “Glābējsilīšu uzturēšanai”.

“Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai” ir sociāls projekts, kurā nekādā veidā netiek gūta peļņa, un Latvijā tas tika sākts 2009. gadā. Līdz šim Latvijā ir izveidotas astoņas glābējsilītes – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā Rīgā, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas teritorijā Ventspilī, Liepājas reģionālās slimnīcas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Madonas slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā, kā arī Vidzemes slimnīcas teritorijā Valmierā. Pavisam izglābtas 57 zīdaiņu (25 zēnu un 32 meiteņu) dzīvības – Rīgā (31 bērns), Jelgavā (5 bērni), Valmierā (2), Madonā (6), Rēzeknē (4), Daugavpilī (3), Ventspilī (2), Liepājā (4).

Pagājušajā gadā glābējsilītē atrasts tikai viens bērniņš, šogad pagaidām vēl neviens, taču līdz šim nevienu gadu nav bijis tā, ka nebūtu atstāts neviens bērniņš. Visvairāk bērnu – deviņi – tika atstāti 2012. gadā.

Glābējsilīte – tas nav pakalpojums vai aprūpe, bet tā ir iespēja ārkārtas gadījumiem, lai novērstu noziegumus vai traģēdijas.
Publicitātes foto.

Kā jau iepriekš ziņots, tad šogad ir fiksēti divi traģiski gadījumi ar atkritumos atrastiem zīdaiņiem. 7. martā Liepājas atkritumu poligona šķirošanas punktā Grobiņas pagastā tika atrasts miris zīdainis. Savukārt 12. maijā jaundzimuša bērna līķi atrada Ventspilī, Staldzenes stāvkrasta atkritumu konteinerā.

Glābējsilīte jeb “babybox” ir vieta, kur vecāki, kuri kādu iemeslu dēļ nolēmuši pamest savu mazuli, var anonīmi viņu atstāt drošā vidē, kur bērnam nekavējoties tiek sniegta medicīniskā aprūpe un ziņots atbildīgajām iestādēm, kuras noskaidro, vai bērns nav meklēšanā un tiek piešķirts atradeņa statuss.

Reklāma
Reklāma

Lai mudinātu pārdomāt bērna atstāšanas lēmumu un meklēt citus situācijas risinājumus, pie katras glābējsilītes ir izvietota informācija par to, kur visu diennakti ir iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību, bet, ja tomēr vienīgā iespēja ir pamest mazuli, tad, atstājot viņu drošā vietā, kur par viņu parūpēsies.

Plašāku informāciju par projektu iespējams atrast mājaslapā “babybox.lv” vai arī projekta profilā soctīklā “Facebook”.

Ziedojuma konts:

Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka”
Maksājuma mērķis: Glābējsilīšu uzturēšanai

Dažviet Latvijā, piemēram, Rēzeknē jau novecojušas un izbalējušas vai nodilušas norādes uz glābējsilītēm.
Publicitātes foto.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.