Foto: SHUTTERSTOCK

Neaizslēdz durvis mīlestībai! Cik ilgam laikam jāpaiet, lai atsāktu doties uz randiņiem? 16

Patiesība ir tāda, ka jūs būsiet pasargāts no sirds sāpēm tikai tad, ja nekad neiemīlēsieties, teikts “Metro“.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Pirmajās nedēļās pēc šķiršanās draugi var jautāt: “Vai tev viss kārtībā, vai nevēlies beidzot paēst un vai, tavuprāt, tā tiešām ir laba ideja vēlreiz skatīties Titāniku?” Taču drīz vien viņi pāriet uz jautājumu: “Kad tu atsāksi iet uz randiņiem?” Daži teiks, lai pagaidi trīs mēnešus, citi mudinās pagaidīt trīs gadus.

Kuram taisnība?

27 gadus vecā Keitija Maknamara no Londonas izšķīrās apmēram pirms septiņām nedēļām.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Vispārīgs rādītājs ir gaidīt tik daudz mēnešu, cik gadus bijāt attiecības, tāpēc pēc šīs šķiršanās man būtu jāgaida trīs mēneši,” viņa saka.

“Tomēr pēc mēneša, kad kopā ar draugiem gāju atpūsties, es ar kādu iepazinos, sāku  runāt un sapratu, ka man patiešām patīk šī saruna, man viņš likās pievilcīgs, un sapratu, ka esmu atvērta viņu atkal satikt,” viņa dalās pieredzē.

Viņa jutās ērti, apmainoties ar numuriem, un saprata, ka noteikumi var iziet ārpus rāmjiem — viņa bija gatava atkal satikt jaunus cilvēkus, ja saikne ir dabiska.

“Doma par iepazīšanās lietotnes lejupielādi un tikšanos ar svešiniekiem tiešsaistē man joprojām ir nepārprotams “nē”, un man ir sajūta, ka tas tā būs arī pēc trim mēnešiem,” viņa norāda.

Savukārt 29 gadus vecā Šellija Torntone no Mančestras jutās gatava izmantot iepazīšanās lietotnes “gandrīz nekavējoties”, kad viņas septiņus gadus ilgās attiecības pirms trīs mēnešiem beidzās.

“Tā kā tas bija abpusējs lēmums, es jutos gatava atsākt iet uz randiņiem gandrīz nekavējoties. Es nezināju, vai vairs esmu iekārojama, tāpēc gribēju no šīs domas tik vaļā,” viņa pastāsta.

Pirmais randiņš izdevās labi, bet otrais “bija katastrofa”, bet trešais vēl sliktāks (tik ļoti, ka pēc tā viņa raudāja).

“Es ļoti ātri sapratu, ka neesmu gatava. Man vajadzēja laiku pašai sev, ”viņa saka, piebilstot, “tāpēc es neredzu sevi randiņos vēl ilgu, ilgu laiku.”

Protams, ideāls “atveseļošanās laiks” pēc attiecībām ir atkarīgs no tā, cik nopietnas attiecības bija un kas vēl tajā laikā notika.

Reklāma
Reklāma

30 gadus vecā Jasmīna Vonga Denike no Londonas stāsta: “Kad manas pirmās lielās attiecības beidzās 2020. gadā, bija patiešām grūti, jo šis bija pirmais cilvēks, ar kuru es tikos, un patiesi domāju, ka mēs apprecēsimies un pavadīsim savu dzīvi kopā. Vēlāk, uz to visu atskatoties, es priecājos, ka tā nebija, taču šī šķiršanās bija sliktākā, kāda man jebkad ir bijusi — es nespēju būt viena, nevarēju gulēt, neēdu, un tas bija patiesi šausmīgi.”

Šķiršanās sakrita ar pandēmijas laiku un mājsēdi, tāpēc viņa aiz garlaicības atvēra iepazīšanās lietotnes ātrāk, nekā vajadzēja.

“Es sāku runāt ar vīriešiem divus vai trīs mēnešus pēc šķiršanās, tad sapratu, ka man vajag vairāk laika,” viņa saka.

Pēc kāda laika viņai bija gadu ilgas attiecības, un, kad tās beidzās, viņa apņēmās nesatikties. “Pēdējos trīs gadus esmu bijusi attiecībās un ārpus tām, un man vajadzēja kādu laiku, lai koncentrētos uz sevi un domām par to, ko vēlos darīt savā dzīvē,” viņa stāsta.

“Šo apzināto izvēli palikt vienai ļoti iedvesmoja fakts, ka es ilgi nebiju bijusi viena, un šķita, ka tas ir īstais brīdis. Es aicinu ikvienu veltīt kādu laiku apzinātai vientulībai – tas atbrīvo, dod spēku un vairāk laika atrast sevi pēc ilgstošas partnerattiecību pārtraukšanas,” viņa uzsver.

Pastāv risks

Eksperti mums norāda, ka katra situācija ir atšķirīga, tāpēc atšķirsies arī laiks, pēc kura jūs jutīsieties gatavi atkal ar kādu tikties. Tomēr ir viena lieta, uz ko viņi mudina – tas ir darbs ar sevi pirms partnerattiecību meklēšanas.

“Lai izlemtu, vai esat gatavs satikties, ir svarīgi noskaidrot savus nodomus un motivāciju,” saka seksa un attiecību terapeite Riana Kivitsa. “Apsveriet, cik daudz emocionālās enerģijas un laika jums ir randiņiem, un piešķiriet prioritāti savai labklājībai.”

“Ja iepazīšanās novērš jūsu uzmanību no sāpju dziedināšanas un darba ar sevi pēc šķiršanās, tā varbūt nav tik laba ideja. Kad attiecības beidzas, var būt ļoti noderīgi pārdomāt to, ko esat uzzinājis par sevi un savu uzvedību attiecībās.”

Tomēr viņa atzīmē, ka pārāk ilga atturēšanās no iepazīšanās var radīt attiecību trauksmes sajūtu, kas ilgtermiņā jums nepalīdzēs. Ja tas tā ir, jums var būt nepieciešams neliels grūdiens pareizajā virzienā vai norādījumi, kā nebaidīties no jaunas lapas atvēršanās.

“No otras puses, ja jūs vēl neesat sācis satikties un uztraucaties, ka atliekat to pārāk ilgi, varētu būt laiks pārdomāt, kas jūs kavē,” viņa skaidro. “Ja baidāties tikt ievainots vai nevarat atlaist savu bijušo, varat apsvērt kādu terapiju, lai risinātu šīs problēmas. Iespējams, jums būs nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, un tas ir labi, jo mēs visi atgūstamies no sirds sāpēm dažādos tempos.”

Tomēr nenoslēdzieties sevī. Tā vietā meklējiet palīdzību, lai pārvarētu satraukumu par iepazīšanos un attiecībām, lai jūs justos pārliecināti, lai virzītos uz priekšu. Neaizslēdz durvis mīlestībai uz visiem laikiem!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.