Krievu automašīnas pie Somijas-Krievijas robežpunkta
Krievu automašīnas pie Somijas-Krievijas robežpunkta
Foto. Scanpix/ Lauri Heino / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT

Nedēļas laikā iebraukšana Lietuvā aizliegta 58 auto ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm 30

Nedēļas laikā iebraukšana Lietuvā atteikta 58 automašīnām ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm, pirmdien informēja Lietuvas Muitas departamentā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Iebraukšana Lietuvā automobiļiem liegta pēc tam, kad muitnieki autovadītājus brīdināja, ka Eiropas Savienības (ES) sankciju dēļ spēkratus var konfiscēt.

Nedēļas laikā automobiļu ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm plūsma ik dienu ir samazinājusies un pašlaik ir tikai atsevišķi mēģinājumi iebraukt Lietuvā ar tādu automobili.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietuvas muitnieki tos, kas robežkontroles punktā ierodas ar automašīnu, kurai ir Krievijas reģistrācijas numura zīmes, brīdina, ka ar tādu automobili iebraukšana Lietuvā netiks atļauta.

Tādās automašīnās braucošos muitnieki arī brīdina, ka, mēģinot vēlreiz iebraukt Lietuvā, viņiem draud sids vai transportlīdzekļa konfiskācija par starptautisko sankciju pārkāpumu.

Jau vēstīts, ka no pagājušās pirmdienas, 11.septmenta, Lietuvā aizliegts iebraukt transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm. Lietuvas robežas šķērsošana atļauta tikai tiem transportlīdzekļiem, kuri ar dokumentiem var pierādīt, ka dodas tranzītā uz Kēnigsbergas (Karaļauču) anklāvu vai no tā .

Eiropas Komisija 8.septembrī publicēja skaidrojumus par importu un preču ievešanu no Krievijas. Tajos teikts, ka ir aizliegts ievest personīgās automašīnas un personīgās mantas. Vēlāk Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka šim sarakstam ir konsultatīvs raksturs un ES valstīm individuāli jāizlemj, vai noteikt aizliegumus.

Līdzīgu aizliegumu iebraukšanai automobiļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm noteikusi arī Latvija, Igaunija, Polija un Somija.

Pērn 19.septembrī spēkā stājās Baltijas valstu un Polijas lēmumus Eiropas Savienības ārējo robežu atļaut šķērsot tikai Krievijas diplomātiem, disidentiem, transporta kompāniju darbiniekiem, Eiropas Savienības pilsoņu ģimenes locekļiem un Krievijas pilsoņiem, kuriem ir uzturēšanās atļaujas vai ilgtermiņa nacionālās vīzas, ko izsniegusi kāda no Šengenas zonas valstīm.

Reklāma
Reklāma

Vismaz līdz 16.decembrī Lietuvā spēkā ir parlamenta izsludinātā ārkārtējā situācija uz valsts robežas ar Krieviju, kas arī cita starpā aizliedz Krievijas pilsoņu iebraukšanu Lietuvā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.