"Balticovo" atklāj Baltijā vērienīgāko ārpus sprostu dējējvistu novietņu kompleksu

Olu produktu ražošanas industriju Latvijā paceļ jaunā līmenī: “Balticovo” paziņo par vērienīgiem plāniem 0

Olu ražotāja AS “Balticovo” šogad ražošanas attīstībā plāno ieguldīt vēl vairākus miljonus eiro, uzbūvējot ceturto ārpus sprosta dējējvistu novietni un sākot jauna ražošanas ceha būvniecību, aģentūrai sacīja “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
Lasīt citas ziņas
Blakus trim trešdien atklātajām ārpus sprosta dējējvistu novietnēm, kurās investēti 10 miljoni eiro, jau ir sākti ceturtās novietnes būvniecības darbi, kuros paredzēts ieguldīt vēl trīs miljonus eiro, stāstīja Auškāps.

Tādējādi kopējās investīcijas visās četrās ārpus sprosta dējējvistu novietnes sasniegs 13 miljonus eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt rudenī “Balticovo” sāks jauna ražošanas ceha būvniecību, kurā notiks olu šķirošana, kā arī vārīšana un lobīšana “HoReCa” klientiem.

“Patlaban precīzu investīciju apjomu jaunajā ražošanas cehā vēl nevaram pateikt, jo notiek projektēšana un vēl pat nav sāktas sarunas ar būvniekiem. Tie noteikti būs vairāki miljoni eiro,” sacīja Auškāps.

Atklājot vērienīgāko ārpus sprosta dējējvistu novietņu kompleksu Baltijā, “Balticovo” ievērojami palielinājusi Latvijas kūtī dēto olu īpatsvaru un kļuvusi par lielāko ārpus sprosta turētu vistu olu ražotāju Baltijā, trešdien atklāsānas pasākumā sacīja “Balticovo” padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze.

Jaunā vistu kūts nodrošina vistām brīvu pastaigu laukumu iekštelpās – trīs stāvu platībā. Vienā kūtī gadā saražo 40 miljonus olu, kuras marķētas ar 2. numuru, un, lai gan lielākā daļa saražotās produkcijas tiek realizēta eksporta tirgos, arī vietējais 2.numura olu patēriņš Baltijā pēdējo trīs gadu laikā ir pieaudzis par 25%. Vietējā pieprasījuma pieaugums ir pirmais solis ceļā uz olu ražošanu, neizmantojot sprostu sistēmas.

Jaunajās vistu novietnēs brīvos turēšanas apstākļos kopumā dzīvos aptuveni 400 000 dējējvistu. Ražotnes būvētas, izmantojot jaunākos risinājumus būvniecībā un putnkopībā.

Projekta trīs novietņu kopējās investīcijas pārsniedz 10 miljonus eiro, un tas realizēts divu gadu laikā. Kompleksu patlaban veido viena jaunputnu novietne un trīs dējējvistu kūtis ar kopējo ražošanas kapacitāti 120 miljoni olu gadā.

“Esam realizējuši ievērojamu Eiropas līmeņa projektu, kas visu olu produktu ražošanas industriju Latvijā paceļ jaunā līmenī. Priecājamies to īstenot šobrīd, jo tehnoloģijas un zināšanas ir gājušas tālu ceļu, un šobrīd jau varam nodrošināt modernākās iekārtas, kas pat visas Eiropas līmenī ir augstu vērtētas,” sacīja Grimze.

Viņš piebilda, ka pakāpeniski mainās arī izpratne un regulējums par vistu labturības nosacījumiem.

Pirms 25 gadiem vienai dējējvistai bija paredzēti 450 kvadrātcentimetri, no 2000.gada – 550 kvadrātcentimetri, kopš 2004.gada – 750 kvadrātcentimetri. Patlaban brīvi turētām vistām ir četri kvadrātmetri uz vienu putnu.

Auškāps pastāstīja, ka vēl joprojām ārpus sprostiem dētās olas Latvijā ir mazāk pieprasītas nekā ārvalstīs, tomēr arī pie mums pieprasījums pieaug. Savukārt eksportā pieprasījums pēc kvalitatīviem produktiem, kas ražoti pēc ilgtspējas principiem, pieaug diezgan strauji.

“Ja pirms vairākiem gadiem saskārāmies ar to, ka eksporta tirgos bija nepieciešams lielāks ārpus sprosta dēto olu apjoms, tad šobrīd redzam strauju pieprasījuma pieaugumu arī tādiem produktiem kā vārītas olas un šķidrie olu produkti,” stāstīja Auškāps.

Viņš piebilda, ka ceļš līdz olu ražošanai bez sprostu sistēmas vēl ir tāls, jo pieprasījums pēc 3. numura olām vēl joprojām ir lielākais gan Latvijā, gan ārpus Eiropas un vietām arī Eiropā. Ārpus Eiropas lielākā daļa no patēriņa ir 3. numura olas.

“Tomēr varam šo uzskatīt par pozitīvu soli, kas nozīmē visas Latvijas olu ražošanas nozares attīstību. Un, skatoties uz nākotnes projektiem, “Balticovo” paredzēts celt arvien jaunas ārpus sprostu novietnes, piemēram, nākamgad atklāsim otro lielizmēra brīvās turēšanas novietni, kurā mājos 20 000 putnu ar astoņu hektāru lielu platību pastaigām,” papildināja Auškāps.

Viņš piebilda, ka lielākā daļa veikalu tīklu apņēmusies no 2025.gada atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un “Balticovo” pēc pieciem gadiem būs gatavs nodrošināt veikalus ar brīvos apstākļos turētu vistu olām.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) atklāšanas pasākumā uzteica uzņēmuma vīziju par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu ražošanu, norādot, ka Latvijas vietējie ražotāji ir tie, kas veido un rūpējas par vietējā tirgus stabilitāti, nodrošinot svaigu, kvalitatīvu un drošu vietējo produkciju Latvijas iedzīvotājiem, vienlaikus veidojot nozīmīgu ieguldījumu valsts tautsaimniecībā.

“Esmu gandarīts, ka vietējie uzņēmēji arvien aug un attīstās, ieviešot mūsdienīgu pieeju un tehnoloģijas, tādējādi sniedzot arvien plašākas vietējās pārtikas produktu pieejamības iespējas ikvienam patērētājam kā Latvijā, tā arī ārējos tirgos. Turklāt mūsdienās pārtikas drošībai un dzīvnieku, putnu labturības jautājumiem tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība – tādēļ ir īpaši uzteicama ražotāja vīzija par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu darbību,” uzsvēra Gerhards.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) uzsvēra “Balticovo” veikto investīciju nozīmi. “Patērētāju ieradumi mainās, tāpēc iepriecinoši, ka Latvijā darbojas lielākais ražotājs Ziemeļeiropā, kurš izvēlas investēt laikā, kad daudzi citi uzņēmumi globālās pandēmijas dēļ investīcijas aptur. Tās ir 10 miljonu lielas investīcijas Latvijas ekonomikā, izaugsmē un eksportspējā,” uzrunā sacīja Pūce.

SAISTĪTIE RAKSTI
2018.gadā “Balticovo” strādāja ar 48,669 miljonu eiro apgrozījumu un 5,374 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma 2019.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

“Balticovo” ražotne un filiāles atrodas Iecavā, Madonā un Daugavpilī. No kompānijas saražotās produkcijas 70% tiek eksportēti uz vairāk nekā 20 valstīm. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir SIA “BCO”, kam pieder 95,42% akciju, savukārt patiesie labuma guvēji ir Tatjana Poplavska un Valdis Grimze.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Lasīt citas ziņas
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Divu dienu laikā lidojumā salūzušas piecas Krievijas aviokompāniju lidmašīnas
Vai sievietēm izdosies sākt Krievijā kluso pretošanos? Viņas pieprasa atgriezt vīriešus no frontes, par to tiekot pie.. – ‘disidentu zīmoga’
FOTO. Šodien daļu Latvijas priecēja skaista dabas parādība – saules dārzs jeb māņu saules
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Kokteilis
VIDEO. “Tu esi mana mīļākā vīra bijusī sieva!” Elīnu Maliginu un Džilindžera pašreizējo sievu saista kas īpašs
Receptes
Bauda arī acīm: fotopamācība dažādu ēdienu dekorēšanā svētku galdam
Mājas
Svētku dekoru vietā – dzīvie augi: orhidejas, ciklamenas, puansetijas
Mājas
Silti un mežģīņoti. Adām dūraiņus aukstam laikam
Ne tu būsi tas, kurš pakļausies dabas likumiem! Horoskopi 7. decembrim
“Laika apstākļi ir pietiekami labvēlīgi.” Latvijas-Baltkrievijas žoga plāns šogad paveikts par 92%; cik kilometru tas ir?
Skaidrs, kāds būs atbalsts kredītņēmējiem – 30% no procentu maksājumiem. Birokrātiju pieskatīs VID
Solvita Āboltiņa no Itālijas pārcelsies uz Nīderlandi, kļūs par Latvijas vēstnieci šajā valstī
Premjere: Ģimenes ārstiem jābūt pacietīgiem; es neieteiktu šantāžas veidā runāt ar veselības ministru
Irāna kosmosā nogādājusi kapsulu ar dzīvniekiem. Iepriekš turp nosūtīja mērkaķi, bet ko tagad?
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
VIDEO. Vladimirs Putins ieradies Apvienotajos Arābu Emirātos
TV24
Vai krievi savas bruņojuma rezerves var atjaunot piecu gadu laikā, lai uzbruktu, piemēram, Eiropai?
Kokteilis
Kas noticis ar dziedātājas Bejonses ādas toni? Fani neizpratnē
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš