Foto: Mufid Majnun, Unsplash.com

“Pacientam miera stāvoklī asinsspiediens 220/80” – vīrietim ar hipertoniju neizraksta medikamentus, sevi jāārstē pašam 72

LA.LV redakcijā laiku pa laikam turpinām saņemt dakterstāstus. Tie ir dažādi. Šoreiz neliels vilšanās stāsts no sievietes, kuras vīram ir augsts asinsspiediens, taču mediķi nav uz to reaģējuši tā, kā pienāktos. Jau atkal – runa ir tikai par attieksmi pret pacientu.

Reklāma
Reklāma

Stāsts ir šāds…

Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Lasīt citas ziņas

“Pirms 3 gadiem mūsu ģimenes ārste aizgāja pensijā, nonācām pie citas dakteres. Mans vīrs ir jau gados.

Pagājušā gada martā bija pie kardiologa, kurš lika nodot ģimenes ārstam izrakstu, kurā norādīts: “Pacientam miera stāvoklī asinsspiediens 220/80. Jākoriģē!” Kardiologs arī uzlika diagnozi – hipertonija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ģimenes ārste šo visu ignorēja, neko nedarīja, neieteica, kā koriģēt. Nekādas spiediena zāles netika nozīmētas.

Šogad martā atkal devāmies pie kardiologa. Arī šoreiz kardiologs ģimenes ārstam rekomendēja izrakstīt medikamentus pret augstu asinsspiedienu.

Kad vīrs pēc dažām dienām pārnāca no ģimenes ārsta, tur ne tikai nebija izrakstīti medikamenti, bet pat netika uz vietas mērīts asinsspiediens.

Sazinājos ar ārsti, lai noskaidrotu, kāpēc tā. Uz ko saņēmu atbildi, ka vīrs neesot prasījis asinsspiediena zāles, tāpēc arī tās neesot izrakstītas.

Jautājums – vai tagad ir pienākuši laiki, kad pacientam sevi pašam jāārstē, jānozīmē terapija un jānorāda ģimenes ārstam, kādi medikamenti nepieciešami?

Sazinājos arī ar Veselības inspekciju, kur man apstiprināja, ka ārste rīkojusies nepareizi. Ārstes vārdu gan inspekcijai baidījos nosaukt, jo mums jau vēl te ir jādzīvo un jāārstējas… Tā, lūk, dzīvojam!”

Ja arī tev ir kāds stāsts par labām vai ne tik labām lietām, ko esi pieredzējis, priecāsimies saņemt ziņu uz [email protected]!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.