Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. Scanpix/Nikolay DOYCHINOV / AFP

Kāpēc Šoigu krita nežēlestībā? 108

Sergeja Šoigu laikā Aizsardzības ministriju ļoti ietekmēja viņa personīgais tīkls, tā raksta izdevums. No augstākajiem komandieriem līdz zemākajiem darbiniekiem galvenās pavēles tika aizpildītas ar Šoigu izvēlētajiem – draugiem vai draugu draugiem. Viņš pat izveidoja daudzus vietnieku

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas
amatus īpaši savējiem. To vidū ir arī kāda Šoigu radiniece, kura vadīja uzņēmumus, kuri no līgumiem ar Aizsardzības ministriju nopelnīja miljoniem mārciņu.

Regulāri armijā atklāts arī neatbilstošs aprīkojums, tostarp materiāli, kas izkusuši, virsskaņas ātrumā lidojot ar Krievijas moderno pretgaisa aizsardzības iznīcinātāju Su-35, kā arī sliktas kravas automašīnas un pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas nespēj notriekt modernos dronus. Daļēji šie trūkumi ir Šoigu vadīšanas korupcijas rezultāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispārējā militārā kvalitāte cieta, jo regulāri tika izkrāpti līdzekļi. Militārās mācības bieži vien pastāvēja tikai uz papīra, jo piešķirtā nauda tika izsūkta, raksta portāls.

“Cīņa pret korupciju ir konsekvents darbs,” sacīja Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs. “Tā nav kampaņa, tas ir nepārtraukts darbs.”

Šoigu vietā ieceltais tehnokrātu ekonomists Andrejs Belousovs ir pilnvarots samazināt korupciju Aizsardzības ministrijā un racionalizēt militāro ražošanu ilgstošam karam pret Ukrainu, ko lielā mērā varētu izšķirt rūpniecības produktivitāte.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.