Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PEXELS

Rehabilitologi: Nepieciešama skaidra stratēģija iekļaujošas sabiedrības veidošanai Latvijā 0

Nepieciešams izstrādāt skaidru stratēģiju iekļaujošas sabiedrības veidošanai Latvijā, uzsvērts Latvijas nacionālā rehabilitācijas kongresa delegātu pieņemtajā rezolūcija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kongresa prezidents Aivars Vētra, rezolūcijā uzsvērts, ka stratēģija jāizstrādā, balstoties uz Pasaules Veselības organizācijas globālo rehabilitācijas darbības programmu, kā arī valsts atbildību veidot rehabilitācijas pakalpojumu sistēmu, kas nodrošina adekvātu šo pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Kongresa delegāti arī lēma, ka turpmāk svarīgu lēmumu pieņemšanā attiecībā uz rehabilitāciju saskaņotu nozares speciālistu profesionālu viedokli jābalsta Latvijas Nacionālā rehabilitācijas kongresa platformā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vētra norādīja, ka ļoti nepieciešama skaidra valsts politika rehabilitācijas pakalpojumu finansēšanā attiecībā uz pacientiem, kuru ārstniecībā valsts iegulda ievērojamus resursus, vismaz attiecībā uz šobrīd par prioritāti pasludinātajām jomām – bērniem, sirds un asinsvadu slimībām, onkoloģiju un psihiatriju.

“Jāsaprot, ka rehabilitācija un aprūpe visās šajās jomās ir neatņemama ārstniecības procesa daļa visos tās posmos, sākot ar profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu, nevis “it kā jauns” un šos pacientus neskarošs ārstniecības pakalpojums,” pauda rehabilitologs.

Vērta arī uzsvēra, ka maksas pakalpojumu īpatsvara rehabilitācijā paplašināšanās var veicināt ilgstošu darba spēju zaudējumu un invaliditātes pieaugumu, kļūstot par nopietnu šķērsli visas veselības aprūpes nozares sociālās drošības mērķu sasniegšanai.

Pirmo Latvijas nacionālo rehabilitācijas kongresu organizēja Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). Kongress pulcēja ap 850 dažādu profesiju rehabilitācijas speciālistus no visas Latvijas. Pēc viņa paustā, kongress bija plašākais rehabilitācijas speciālistu saiets Latvijas vēsturē.

Nākamais RSU un LRPOA rīkotais nacionālais rehabilitācijas kongress plānots 2021.gada rudenī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.