Sprindžuks par Rēzeknes domes atlaišanu: “Šobrīd viņiem ir maksātnespēja” 36

TV24 raidījumā “Ziņu TOP” tiek runāts par Rēzeknes domes atlaišanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

Māris Sprindžuks, 14. Saeimas deputāts (AS), Eiropas Parlamenta deputāta kandidāts norāda, ka uz Rēzeknes domes atlaišanu skatās citādi, jo viņš šajā procesā bija no paša sākuma, un viņš bija tas, kurš ierosināja domi atlaist.

Tajā brīdi man likās, ka tas būs dažu nedēļu jautājums, jo vainīgi viņi ir. Bet diemžēl tajā brīdī bija skaidrs, ka Finanšu ministrijai ir vienas domas, VARAM ir otras domas, un Saeimai, kas var atlaist domi, ir vēl trešās domas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Manuprāt, vajadzēja atlaist daudz straujāk, valsts būtu izskatījusies labāk, un arī Rēzeknē būtu skaidrība,” norāda deputāts.

Rēzeknē ir nepieciešams administrators, tāpēc, ka finanšu vadība tur nav normāla, nav vienota centralizēta budžeta, tas ir sadalīts pa departamentiem un iestādēm. Viennozīmīgi, ieceļot administratoru, lietas uz priekšu ietu straujāk, bet mēs nevaram izslēgt arī to, ka tā ir demokrātija, deputātiem ir jāatskaitās, kas tur notiek. Bet, ja ir redzama apzināta destrukcija un vadoša koalīcija velk garumā un nelemj, tas rada sekas, netiek apmaksāti rēķini, krājās sodi, tas ir jāpārtrauc.

Šobrīd visas pašvaldības pūš un elš, jo veids kā tika sastādīts valsts budžets ar pašvaldību budžetu sadaļu, ir tiešām ļoti briesmīgs. Pašvaldībām ir tik grūti, cik nav bijis 25 gadu laikā. Bet pašvaldības lemj, kā nu, kura prot, Talsi saka, ka strādās 4 dienas nedēļā, Krāslava atlaiž 60 darbiniekus, daudzi atsakās no sociālajiem pabalstiem, samazina brīvpusdienas. Pašvaldības pieņem grūtus, sliktus lēmumus, bet Rēzekne pamanās nelemt, viņi grib, lai atnāk kāds cits, un piesakās kā vainīgais.

Sprindžuks norāda, ka pagājušajā gadā Rēzeknē bija labāki budžeti, faktiski visi apstākļi, lai atlaistu Rēzeknes mēru, un ja vajag arī domi, bet to vilka garumā. Šobrīd Rēzeknē sāk veidoties arguments, ka visām pašvaldībām grūti, ko tā valdība dara. Un viņi vairo argumentus, ka slikti strādā valdība, bet viņi ir labā Rēzekne.

Ideāla sistēma būtu tāda, ka pašvaldība dzīvo no pašas ieņēmumiem vai ja ir izlīdzināšana, tad viņa notiek pēc formulas, bet faktiski jau, kādu 4 vai 5 gadu, izlīdzināšana nenotiek pēc formulas. Izlīdzināšana tiek modelēta, un valsts līdzdalība finanšu izlīdzināšanā ir valdības lēmums.

Reklāma
Reklāma

Ir situācija, ka jau 5 gadus ir samazināt Iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcija pašvaldībām, ap pusmiljardu jau ir izņemt no pašvaldību budžeta un palicis ministrijām. Pluss izlīdzināšanā samazinās valsts līdzdalība, un tas veido absolūtu nenoteiktību visām pašvaldībām, un viņas īsti nevar saprast, ko varam atļauties un ko nevaram. Un Rēzekne ir pagāzējusi ar saviem SPA kompleksiem, šobrīd viņiem ir maksātnespēja, norāda Sprindžuks

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.