“Tagad bērns mācās braukt ar riteni, viņam ir ķivere, aizsargi, bet mūsu laikā nebija pat bremžu un sēdekļa” – 2 bērnu tēva pārdomas par mūsdienu bērnu audzināšanu 55
Linda Tunte

Rihards Čerkovskis, foto no privātā arhīva

Rihards Čerkovskis ir pasākumu vadītājs un divu bērnu – dēla un meitas – tētis. Viņam ir daudzas pārdomas par bērnu audzināšanu, daudzi stāsti, ko par šo tēmu ir gatavs izstāstīt.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 37
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Bet ievadā par viņa izpratnes veidošanos par bērniem: “Es biju alfa tēviņš, kurš no rītiem agri gāja prom uz darbu un vēlu vakaros nāca mājās. Bērnus gandrīz neredzēju. Sievai pārmetoši mēdzu teikt, ka viņa ir laimīgā, jo viņai nav jāstrādā, var mierīgi dzīvoties un 24 stundas pavadīt ar bēriem, tas taču ir tik fantastiski…”

Taču Riharda domāšana pilnībā mainījās Covid-19 laikā: “Es kā izklaides industrijas pārstāvis paliku bez darba. Ar ģimeni devāmies uz laukiem, kur pār mani nāca apgaismība, ka būt par vecāku ir ļoti grūti. Mēs varam ietekmēt bērnu zemapziņu, varam viņos radīt kompleksus un bērnības traumas, no mums ir atkarīgs, par kādiem cilvēkiem viņi aug. Ja mēs neprotam savaldīties, ja neesam psiholoģiski izglītoti, mēs varam bērniem nodot sliktas lietas. Saskaroties ar šīm grūtībām, es sapratu, ka par tām ir jārunā skaļi, jo kam tādam iet cauri visi vecāki.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā Rihards radījis un sācis spēlēt savas stāvizrādes “Patiesība par bērnu audzināšanu”, kurās pa pusei pa jokam, bet patiesībā pavisam nopietni runā par bērnu audzināšanu. Viesizrādes notiek visā Latvijā.

Bet viņš pats saka, ka izrādēs ne viss ir tā, kā reālajā dzīvē: “Izrādēs esmu sarkastisks, cinisks, daudz ironizēju, jo tā ir izrāde, kas speciāli veidota, lai radītu emocijas. Patiesībā es savus bērnus ļoti mīlu un esmu viņiem pateicīgs, jo no viņiem es garīgi daudz mācos. Viņi ir mans stimuls darīt, realizēt sevi, nodrošināt mums visiem labus dzīves apstākļus. Būt par vecāku ir fantastiska pieredze, un tā ir grūta un sarežģīta. Ne visi tam ir gatavi.”

Rihards piekrita ar trim saviem stāstiem par bērnu audzināšanu padalīties arī ar LA.LV lasītājiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.