Foto: LETA

Vai jāuztraucas par augsto asinsspiedienu, ja jūtos labi? 1

Lasītājs jautā: “Mans asinsspiediens ir 170/120 mm/Hg. Jūtos labi. Sirdi pārbaudīja – viss kārtībā. Vai būtu jāveic vēl kādi izmeklējumi? Varbūt nav vērts uztraukties par paaugstināto rādītāju?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Atbilde: “Ja asinsspiediens pārsniedz 140/90 mm/Hg, tas bojā sirdi, nieres un citus orgānus, kaut arī cilvēks jūtas labi. Daudzi pat lepojas, ka ilgstoši dzīvo ar augstu asinsspiedienu un nekas nekait, taču parasti agrāk vai vēlāk seko miokarda infarkts, aritmija vai insults. Ne velti paaugstinātu asinsspiedienu tēlaini dēvē par kluso slepkavu, jo nereti tas liek par sevi manīt tikai tad, kad jau radušās komplikācijas,” atgādina kardioloģe Iveta Norko.

“10–15 procentos gadījumu šīs problēmas iemesls ir tā sauktā sekundārā hipertensija citas slimības dēļ, bet 85–90 procentiem slimnieku sastopama primārā hipertensija, ko izraisa asinsvadu sieniņu izmaiņas. Sirdzējam jebkurā gadījumā jālieto medikamenti, lai kompensētu paaugstināto rādītāju, bet ārstam jāizvērtē, vai nav nepieciešams veikt vēl citus izmeklējumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, dažkārt, sākot lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, kamēr organisms pielāgojas jaunajiem apstākļiem, pašsajūta pasliktinās, bet tas ir pārejoši.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.