Vai Latvija nākotnē varētu kļūt par narkotiku lietošanas lielvalsti? Atbild narkoloģe 31

Lai runātu par alkohola un narkotisko vielu lietošanas problēmām Latvijas iedzīvotāju vidū, TV24 raidījumā “Uz līnijas” viesojās psihiatre un narkoloģe Rita Kuzņecova.

Veselam
Vēlu vakarā vai naktī gribas ēst? Lūk, seši pārtikas produkti, kas nekaitēs veselībai
Viņi atrodas augstāku spēku aizbildniecībā: šajos 3 mēnešos dzimušajiem ir īpaša saikne ar senču garīgo vadību
TV24
Slaidiņš: Ja Putins neatjaunos triecienus, parādīs savu vājumu un atkarību no Trampa
Lasīt citas ziņas

Sākumā raidījuma vadītājs norādīja uz šobrīd Latvijā aktuālu tendenci, kur jauniešiem alkohola lietošana vairs nav tik aktuāla, cik dažādu narkotisko vielu patērēšana. Līdz ar to psihiatrei tika vaicāts, vai nākotnē, pēc 20 vai 30 gadiem, nebūs tā, ka Latvija būs narkotiku lietošanas lielvalsts.

Kuzņecova skaidroja, ka, lai no šādas situācijas izvairītos, tagad ļoti aktīvi jāveic sabiedrības izglītošana. Sabiedrība ir jāinformē, ka narkotisko vielu lietošana var radīt būtiskas veselības problēmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Narkoloģe arī norāda, ka svarīgi, lai cilvēki šo atkarību rosinošo vielu lietošanu nepieņemtu kā pašsaprotamu. Viņasprāt, to nedrīkst uztvert kā normu, jo tās ir vielas, kas maina veselības stāvokli. Šāda apziņa varētu palīdzēt Latvijai nekļūt par narkotiku lietošanas zemi.

“Bet to, ko jūs teicāt, ir grūti prognozēt, vai pēc 20 gadiem tas tā nebūs. Tas vēsturiski ir bijis vienmēr. Cilvēki meklē ātrāko komfortu, kā izbēgt no savām problēmām, no kaut kāda sava diskomforta, no kāda veselības traucējuma. Es ticu, ka to ir iespējams mazināt, bet, ka tas pavisam tiktu izskausts – diez vai tas tā būs. Skatīsimies!” savu viedokli par nākotni pauda Kuzņecova.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.