Foto: Shutterstock.com

VIDEO: Apsver iespēju piemērot maksu pacientiem, kuri neierodas uz pieteikto vizīti bez brīdinājuma 2

Ne sociālās kampaņas, ne runāšana nepalīdzējusi – neapzinīgie vecāki joprojām piesakās pie ārsta, bet vizīti ignorē. Jau nepilni 7000 mazo pacientu šogad nav atnākuši uz vizīti, vēstī raidījumā LNT.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Jolanta no Balvu novada ar mazo piecgadīgo Danielu rindu pie neirologa gaidījusi sešus mēnešus. Mamma ir neizpratnē par vecākiem, kuri vizīti neatsaka, ja zina, ka pie ārsta netiks.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja šādu vecāku būtu mazāk, Daniels daudz ātrāk tiktu pie ārsta.

“Kad domāju, ka atteiksim rindu, jo bērns bija apslimis, domājām, atteiksim rindu, bet tomēr atbraucām tāpat, rindu neatteicām. Var taču pieteikties, ka netiec,” neizpratnē Jolanta.

Vecāku padome uzskata – vizīte par maksu var pāraudzināt vecākus un vecākiem, kuri neatsaka vizīti – vienkārši neierodas – par nākamo vizīti būtu jāpiemēro maksa. Vecāku padomē pamatā ir vecāki, kuru bērniem ir hroniskas saslimšanas un viņiem ir ļoti būtiski ārstus apmeklēt ar zināmu regularitāti. Vita Šteina no Vecāku padomes saka, ka vecāki, ar ko viņa runājusi, piekrīt – uz “tukšo” vizīšu rēķina varētu ātrāk tikt pie ārsta.

Visu lielo slimnīcu pārstāvji plāno to apsvērt. Tiek apzināta ārzemju pieredze. Valts Ābols, Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas vadītājs, BKUS slimnīcas vadītājs, spriež, ka sākumā varētu būt izteikts brīdinājums par to, ka var piemērot vizītei maksu, jo pacients nav ieradies un nākamais solis jau būtu ierobežojums tikt par velti pie slimnīcas  speciālistiem. “Varētu informēt, kad pacients nav ieradies divas reizes  – ka nu jau pieejama vizīte tikai par maksu.”

Šādu variantu atbalsta LNT aptaujātie vecāki.

Latvijas Lielo slimnīcu asociācija jau šogad sola pieņemt lēmumu šajā jautājumā.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.