Veselam
Dzīvesveids

11 padomi, kā ceļot kopā ar vīra un saviem vecākiem0

Foto – Shutterstock.com

1. Mazāk spontanitātes, vairāk plānošanas

Manus sencīšus nav viegli iekustināt, tāpēc braucienus ar viņiem es plānoju ļoti rūpīgi, burtiski pa dienām, cenšoties izslēgt liekas pārvietošanās, izvēlēties tikai tās vietas, kuras patiešām interesē, gada laiku, kad tas ir visfeinākais, komfortablākais.

Uzreiz jāatsakās no domas, ka savu vecāku kompānijā apskatīsiet visu, ko esat ieplānojuši: visticamāk, kā rāda mana pieredze, jūs redzēsiet mazāk, nekā ja ceļotu vieni.

2. Izvēlieties tikai taisnos reisus 

Ja vecāki nedzīvo galvaspilsētā, viņiem jau tā jākuļas pie jums. Tāpēc jācenšas braucienu plānot bez liekas pārsēšanās. Ļaudīm brieduma gados – jo mazāk pārsēšanos, jo labāk.

3. Izvēlieties dzīvesvietu iespējami tuvāk lidostai

Es cenšos izvēlēties viesnīcu tuvāk lidostai, lai būtu ērta pārvietošanās.

4. Liela uzmanība jāpievērš viesnīcai vai apartamentiem

Cilvēki, kurus nav viegli iekustināt, vairāk laika pavada viesnīcā nekā, ja ceļojat, piemēram, ar vīru. Tēvam ir ciešs dienas grafiks, piemēram, jāieplāno pusdienlaika snauda, tādēļ es esmu spiesta šo laiku pavadīt ar viņu. Tāpēc cenšos izvēlēties iespējami ērtu viesnīcu, lai man tur būtu, ko darīt.

Skatos, lai ir iespēja norobežoties, vēlams, lai ir divas tualetes.

5. Pēc iespējas īsāki kājām ejamie attālumi

Manā gadījumā tas īpaši attiecas uz tēvu, jo viņš ir gados un nevar noiet lielus gabalus. Ja braucu ar viņu, jāskatās, lai nav lielas staigāšanas un daudz pakāpienu. Var izmantot taksometru vai paņemt gidu ar automobili vai autobusu, lai pilsētu vai citu tūrisma vietu apskatītu komfortabli.

6. Ieplānojiet vairāk laika pilsētas apskatei

Cilvēkiem gados temps ir lēnāks, vajag vairāk laika pilsētas apskatei.

7. Vairāk objekti, ar kuriem “nošaut divus zaķus”

Jauniem cilvēkiem nav grūtību vienā dienā apskatīt vairākas vietas, dažāda veida atpūtai. Plānojot atpūtu ar vecākiem, cenšos izvēlēties universālākas vietas, kur, piemēram, ir gan pludmale, gan veikali, gan kultūras apskates objekti.

8. Akcentē kultūras pasākumus

Lai nenogurtu viens no otra (tas atkarīgs arī, kādas ir jūsu attiecības, protams), ir vēlams ieplānot kultūras un izklaides pasākumus, jo tad jums nav nemitīgi jārisina dialogi. Tās var būt pastaigas ar gidu, kas runā valodā, ko vecāks saprot, sporta aktivitātes (futbols, teniss vai kas cits, kas vecākiem patīk), teātris vai koncerti u.tml. Tas palīdzēs atpūsties bez nemitīgas attiecību veidošanas. Ticiet man, var nogurt no tā, ka visu laiku esi gids vai tulks.

9. Uzmanīgi izvēlieties restorānus

Cilvēki briedumā nereti ir mazāk atvērti jaunajam, stingri turas pie saviem ieradumiem. Daudziem ir grūtības ar kuņģi, jāievēro kāda diēta un ir vēl kādi ierobežojumi. Tas viss jāņem vērā, izvēloties restorānus un kafejnīcas. Laicīgi jāiepazīst ceļojuma vietas ēdienkarte un jābūt priekšstatam, kā savus vecākus ēdināsiet. Pievērsiet uzmanību kafejnīcu darbalaikiem – ne visās valstīs ir iespēja pilnvērtīgi paēst pusdienas laikā.

10. Paskaidrojiet katru soli

Droši vien jūs ceļojat vairāk nekā vecāki. Tāpēc izskaidrojiet, ko un kā esat ieplānojuši. Pārrunājiet un plānojiet kopā.

11. Negaidiet sajūsmu un nedariet to, kas jums nepatīk

Saistītie raksti

Daidzi radinieki burkšķ vienkārši aiz ieraduma. Ir tādi, kas ar visu savu būtību parāda, ka arī mājās bija gana labi un kāpēc gan tik tālu bijis jābrauc. Citi saka – viss jau ir labi, bet pagājušajā reizē bija labāk. Citiem vārdiem sakiet, esiet gatavi, ka ģimene var arī nebūt sajūsmā. Negaidiet uzslavas. Un nekad neorganizējiet atpūtu, kas nav atpūta arī jums pašiem. Arī jūs esat tūristi, tāpat kā jūsu radinieki, nevis bezmaksas gids, autovadītājs un iepirkšanās konsultants. Un tieši atpūta, nevis “paldies” ir jūsu atpūtas mērķis.

 

Izmantots livejournal.com materiāls

 
LA.lv