×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

4 idejas veselīgai vasarai

Foto - LETAFoto - LETA

Sportiskas aktivitātes vismaz 2,5 stundas nedēļā

Foto – LETA

Vasara tā vien mudina baudīt siltā laika priekšrocībās – sauļoties, braukt ar velosipēdu, peldēt, skriet un būt aktīviem. Arī ēdienkartē tiek ieviestas izmaiņas – arvien biežāk priekšroka tiek dota svaigiem augļiem un ogām, pašmāju dārzeņiem, atvēsinošiem kokteiļiem un ūdenim. Jūrmalas Veselības nedēļas speciālisti ir sagatavojuši padomus aktīvai vasarai, kas palīdzēs ne tikai nostiprināt veselību, bet arī uzlabot pašsajūtu.
Lai sasniegtu vēlamo slodzi, pieaugušajiem nedēļā ieteicams vismaz 2.5 stundas veltīt sportiskām aktivitātēm. Vasarā jo īpaši piemērota būs pastaiga, braukšana ar velosipēdu vai peldēšana. “Velobraukšana ir kā dakteris pret dažādām kaitēm – tā mazina stresu, uzlabo sirdsdarbību, samazina holesterīna līmeni un normalizē asinsspiedienu. Iesācējiem riteņbraukšana, tāpat kā citas fiziskas aktivitātes, jāuzsāk pakāpeniski. Riteņbraukšanu vēlams uzsākt ar 1 līdz 1.5 kilometru garu distanci un ik nedēļu tā jāpalielina par vienu līdz 1.5 kilometriem, līdz būs iespējams nobraukt 10 līdz 13 kilometrus. Turklāt, pagarinot distanci, vajadzētu palielināt arī braukšanas ātrumu,” skaidro Kūrorta Rehabilitācijas centra Jaunķemeri fizioterapeiteIveta Točelovska.

Savukārt peldēšana ne tikai aktivizē elpošanas sistēmu, bet arī norūda organismu, nostiprina sirds muskulatūru, uzlabo asinsriti. “Gan bērniem ar stājas traucējumiem, gan pieaugušajiem ar dažādām mugurkaula saslimšanām jo īpaši vēlamas ir peldes jūrā vai minerālūdens baseinā – lielā minerālu koncentrācija ceļ uz augšu ķermeni un to iztaisno,” komentē Jūrmalas sanatorijas Belorusija rehabilitoloģe Ludmila Gavriļenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+