×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

7 padomi, kā palīdzēt bērnam pavadīt ziemu veselam

1. Spēlējieties svaigā gaisā

1no7
Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Foto – Shutterstock.com

Kurš gan nav vecākus dzirdējis sakām: mans bērns visu ziemu slimo, vienu nedēļu aiziet uz bērnudārzu, pēc tam atkal divas nedēļas guļ mājās slims. Visbiežāk šo dzirdām tieši no pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem, tāpēc Mazo ekspertu skola (www.mazoekspertuskola.lv) sadarbībā ar pediatri Annu Birku iesaka 7 rotaļīgus padomus, kā ziemā stiprināt imunitāti un palīdzēt bērniem būt veseliem.

“Dažkārt pašsaprotamas un vienkāršas patiesības, kas tiek pārdomāti realizētas, ļauj izvairīties no veselības problēmām,” saka A. Birka, papildinot, ka “sākt var vienmēr un arī ar maziem soļiem, piemēram, ikdienas telpu vēdināšanas rituālu pirms naktsmiera, apņemšanos mazgāt rokas 3 reizes biežāk un lieki neizvairīties no aukstu dzērienu lietošanas vai kalendārā ieplānotu iknedēļas brīvdienu izbraucienu pie dabas, neraugoties uz laikapstākļiem”.

Spēlējieties svaigā gaisā. Vecāki un bērnudārzu skolotāji mēdz samazināt bērnu laukā pavadīto laiku ziemā. “Šodien nedaudz smidzina, ir samācies vai vējš pārāk ass – laukā neiesim. Tomēr jāiet ik dienas! Motivējiet sevi un ejiet ārā, pie mājas, uz mežu, jūru vai tūrisma pārgājienā,” saka A.Birka. Meklējiet idejas Mazo ekspertu skolā.

  1. Spēlējieties svaigā gaisā
  2. Mājās – basām kājām
  3. Auksts ir labs!
  4. Roku mazgāšana tiešām palīdz
  5. Gatavojiet ķiploku grauzdiņus
  6. Dejojiet, slēpojiet un aktīvi rotaļājieties
  7. Medikamenti – īpašiem gadījumiem

Pievienot komentāru