Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
31. janvāris, 2014
Drukāt

Augusi nodarbināto apmierinātība ar darbu, tā apstākļiem un vidi

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Pēdējos gados pieaugusi nodarbināto apmierinātība ar pašreizējo darbu, darba apstākļiem un darba vidi, kas tiešā veidā korelē ar pieaugošo uzņēmumu atbilstību darba aizsardzības normatīvo aktu prasībām, šodien žurnālistiem sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Prezentējot LDDK pasūtītu un SIA “TNS Latvia” un Rīgas Stradiņa universitātes aģentūras “Darba drošības un vides veselības institūts” veikto pētījumu par darba drošību Latvijā, Meņģelsone stāstīja, ka darba devēji vairāk pievērš uzmanību darbinieku informētībai par darba vides riska faktoriem, aktīvāk piesaista ārējos speciālistus darba aizsardzības pasākumu veikšanai uzņēmumos, kā arī biežāk interesējas par to, kā padarīt darba vidi un apstākļus piemērotākus efektīvai darba veikšanai.

Kā norāda pētījuma autori, lai cilvēki varētu produktīvi un efektīvi strādāt, ļoti būtiska ir apmierinātība ar darbu. Pētījuma rezultāti liecina, ka kopumā nodarbinātie ir nedaudz vairāk apmierināti nekā pašnodarbinātie. Nodarbināto respondentu vidū ar pašreizējo darbu ļoti apmierināti ir 27%, bet diezgan apmierināti – 55%, turpretī pašnodarbināto vidū ar esošo darbu ļoti apmierināti ir 26%, bet diezgan apmierināti – 54%.

Pētījuma autori secinājuši, ka Latvijā pieaug to nodarbināto skaits, kuri ir apmierināti ar darba apstākļiem un darba vidi – 84,8% 2013.gadā, turpretī 2010.gadā tie bija 83,6%, bet 2006.gadā – 77,2%. Tomēr jāņem vērā, ka tas neizslēdz iespēju, ka uzņēmumos joprojām pilnībā nav sakārtota darba vide.

2013.gadā visvairāk nodarbināto, kuri bija neapmierināti ar darba vidi un darba apstākļiem no darba aizsardzības viedokļa, ir tādās nozarēs kā koksnes, koka un korķa izstrādājumu, mēbeļu ražošana (27,7%), ūdens apgāde un atkritumu apsaimniekošana (20,2%), papīra, papīra izstrādājumu ražošana un poligrāfija (20,1%), ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde (19,4%), pārtikas produktu un dzērienu ražošana (17,5%), tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošana (16,7%), būvniecība (16,5%).

Kā galvenos iemeslus, kāpēc nodarbinātie nav apmierināti ar darba apstākļiem un vidi uzņēmumā, respondenti min fiziski smago darbu, veselības riskus, netīru darba vidi u.c. Smagu darbu kā biežāk minēto neapmierinātības iemeslu minējuši visu nozaru nodarbinātie, izņemot nodarbinātos papīra, papīra izstrādājumu ražošanā, poligrāfijā, tekstilizstrādājumu, apģērbu ražošanā un būvniecībā.

Pētījuma gaitā darba vides risku novērtējums tika veikts 1500 uzņēmumos, 100 000 darbavietās. Pētījums tika veikts no 2012.gada decembra līdz 2013.gada decembrim.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+