Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
8. septembris, 2014
Drukāt

Izveidota Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”

ausissss2

Lai aizstāvētu sociāli mazaizsargātās grupas – vājdzirdīgo personu – intereses, 3. septembrī izveidota Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”. Par biedrības valdes priekšsēdētāju ievēlēta Diāna Ozoliņa.

Latvijā varētu būt aptuveni 30 000 cilvēku ar dzirdes traucējumiem. Precīzas uzskaites nav. Iespējams, ka senioru vecumā dzirdes traucējumi ir apmēram katram piektajam iedzīvotājam.

Dzirdes defekti daudziem traucē pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, mācīties, strādāt, apmeklēt teātra izrādes un citus pasākumus. Mācību iestāžu audzēkņiem netiek nodrošināti teksta pierakstītāja pakalpojumi. Maz zināms par jaunākajiem komunikācijas līdzekļiem un to pielietošanu. Iekārtojot sabiedriskās iestādes, netiek domāts par telpu audiopieejamību. Netiek nodrošināta pietiekama medicīniskā rehabilitācija pieaugušajiem cilvēkiem.

Asociācijas “Sadzirdi.lv” mērķis ir apzināt Latvija dzīvojošās vājdzirdīgās personas, veicināt viņu cilvēktiesību ievērošanu, tiesības pilnvērtīgi dzirdēt, iesaistīties valsts un sabiedrības dzīvē, sekmēt kvalitatīvas un efektīvas rehabilitācijas un ārstēšanas sistēmas izveidi un tās informatīvo pieejamību, kā arī veicināt sabiedrības informētību, sapratni un atsaucību vājdzirdīgo personu problēmu risināšanā.

Mēs vēlamies orientēties uz skaņu pasauli. Mēs vēlamies klausīties mūziku, vēja šalkoņu, putnu dziesmas un sarunāties ar citiem balsī. Mēs vēlamies dzirdēt! Pasaulē ir daudzas spēcīgas vājdzirdīgo cilvēku organizācijas. Piemēram, Norvēģijā tādā apvienojušies vairāk nekā 50 000 cilvēku. Austrijā vai katrā ciematiņā ir sava vājdzirdīgo biedrība. Ceram, ka kādreiz tā būs arī Latvijā.

Paredzēts, ka asociācijā darbosies šādas sekcijas:
Vājdzirdīgo (vispārējā)
Jauniešu
Senioru
Kohleāro implantu lietotāju
Nedzirdīgi-neredzīgo
Vājdzirdīgo bērnu vecāku un draugu
Atbalstītāju

Asociācija aicina pieteikties cilvēkus, kas ir gatavi iesaistīties biedrības darbībā. Tāpat tiek gaidīti visi Latvijas vājdzirdīgie cilvēki, vājdzirdīgo bērnu vecāki, radi un draugi, lai sniegtu informāciju par pieejamo atbalstu un kopā veidotu dzirdīgu un konkurētspējīgu sabiedrību.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+