×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Jauni tehniskie palīglīdzekļi

Foto - LETAFoto - LETA

Februāra beigās pirmie pacienti ir saņēmuši jaunu tehnisko palīglīdzekli – elektriskos skuterus, kas ietilpst valsts apmaksātu pakalpojumu klāstā.

Elektriskie skuteri ir īpaši piemēroti pacientiem, kuriem pārvietošanās grūtības rada problēmas apakšējās ekstremitātēs – amputācijas, smagi artrīti, paraplēģija u. tml., bet kuriem ir saglabātas labas abu roku funkcionēšanas spējas, tajā skaitā sīkā motorika pirkstos, kā arī ir pietiekama redze, dzirde un kognitīvās spējas.

Elektrisko skuteru priekšrocība salīdzinājumā ar parastajiem riteņkrēsliem ir elektromotora piedziņa, kas ar atkārtoti uzlādējamiem akumulatoriem ļauj pārvietoties ar ātrumu līdz 6 km/h un ne vairāk kā 30 km lielos attālumos, bet atšķirībā no parasta elektriskā riteņkrēsla elektriskā skutera izmantošana dod lielāku pārvietošanās brīvību. Braucot ar skuteru, ir atļauts iepirkties lielveikalos, apmeklēt ārstniecības iestādes utt.

Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” Tehnisko palīglīdzekļu centra vadītājs Aivars Vētra priecājas, ka valsts arī piešķīrusi papildu finansējumu palīgtehnoloģju nodrošināšanai. A. Vētra: “Faktiski finansējums ir dubultojies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un šobrīd veido 4,76 miljonus eiro. Ceru, ka līdz šā gada beigām varēsim būtiski samazināt palīgtehnoloģiju pakalpojumu gaidītāju rindas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+