×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

No ZVA ienākumiem 613 000 eiro novirzīs veselības aprūpei

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu no Zāļu valsts aģentūras (ZVA) ienākumiem par sniegtajiem maksas pakalpojumiem 613 000 eiro novirzīt veselības aprūpes nozares vajadzībām, informē VM.

247 000 eiro paredzēti, lai segtu valsts galvotā aizdevuma saistību apmaksu Ludzas medicīnas centram un Kuldīgas slimnīcai par 2014.gadu.

Vēl līdzekļu pārdales rezultātā 160 000 eiro novirzīs zāļu un medicīnisko ierīču kompensācijas sistēmai, lai nodrošinātu pacientus ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm.

70 000 eiro novirzīs Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram uzskaites un informācijas sistēmas atjaunošanai, nepieciešamā aprīkojuma iegādei, kā arī pieejas (pacēlāja) uzbūvei personām ar funkcionāliem traucējumiem Klīniskās tiesu medicīniskās ekspertīzes nodaļā Rīgā, Maskavas ielā 80.

Tikpat – 70 000 eiro – atvēlēs Veselības inspekcijai tīkla drošības sistēmas iegādei, lai nodrošinātu datu aizsardzību, kā arī nodrošinātu augstas kvalifikācijas klīniski akadēmisko ekspertu piesaisti Ārstniecības riska fonda ekspertīžu veikšanai.

31 000 eiro piešķirs Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja vajadzībām – remontam, parādsaistību segšanai, kā arī citām muzeja vajadzībām. Valsts asinsdonoru centrs saņems 18 000 eiro, lai segtu parādsaistības par medikamentu iegādi, kas nepieciešami drošai asins komponentu sagatavošanai.

Savukārt 14 000 eiro novirzīs Valsts sporta medicīnas centram nepieciešamās aparatūras – portatīvā hematoloģiskā asins analizatora un portatīvā elektrokardiogrāfa, kā arī ultraskaņas terapijas iekārtas iegādei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+