×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Nosacījumi, lai bērns mašīnā būtu drošībā

Foto - LETAFoto - LETA

Vecāki nereti uzskata, ka, braucot automašīnā, drošākā vieta mazulim ir mātes klēpī, taču tā nebūt nav. Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka transportlīdzekļos, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostu, bērnam, kura augums nepārsniedz 150 centimetrus:
* jāatrodas vecumam un svaram atbilstošā sēdeklītī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu;
* vai jāsēž uz vecumam un svaram atbilstoša paliktņa un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.

Jāpievērš uzmanība, vai uz bērnu sēdeklīša ir norādīts starptautiskais drošības standarts ECE R44, kas iegūts, veicot tehnisko normu pārbaudes. Ja šādas uzlīmes nav, to nevajadzētu pirkt.
Ja bērna krēsliņu vēlas novietot automašīnas priekšējā sēdeklī, jāatceras, ka mazajam līdz gada vecumam jāatrodas ar skatu pretēji braukšanas virzienam – notiekot negadījumam, mazulim tā būs drošāk. Ja priekšējā pasažiera vieta ir aprīkota ar gaisa spilvenu, tas jāatslēdz, jo tā atvēršanās var nopietni kaitēt bērnam.
Būtiski ievērot arī citas transportlīdzekļa ražotāja instrukcijas, kas parasti uzlīmju veidā izvietotas automašīnas salonā.

Dodoties kolektīvā izbraucienā
Atbilstoši “Ceļu satiksmes noteikumiem”, bērnu grupas atļauts vest tikai diennakts gaišajā laikā pa ietvi, gājēju un velosipēdu ceļu. Ja to nav – pa ceļa nomali transportlīdzekļu braukšanas virzienā kolonnā ne vairāk par diviem mazuļiem rindā. Kolonnas priekšā un aizmugurē tās kreisajā pusē jāatrodas pieaugušajiem ar sarkaniem karodziņiem, kuri to pavada.
Pārvadājot bērnu grupas, kas dodas ekskursijā vai citā izbraukumā, autobusā jāatrodas vismaz vienam pieaugušajam pavadonim,
bet transportlīdzekļa priekšpusē un aizmugurē jābūt piestiprinātai brīdinājuma zīmei, ka tajā ved bērnus. Autovadītājiem jāatceras, ka, tuvojoties apturētam transportlīdzeklim, kam uzstādīta bērnu grupas pārvadāšanas pazīšanas zīme, jābrauc ar tādu ātrumu, lai nepieciešamības gadījumā varētu apstāties un palaist garām brauktuvi šķērsojošus bērnus.

 

Vairāk lasiet tematiskajā izdevumā “Bērns – vesels un drošībā”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+