×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Kas labāk garam pārgājienam – kompresijas saites vai elastīgās? Kādus plāksterus ņemt? (4)

plaksteris

“Kas gara pārgājiena laikā ir labāks – kompresijas zeķes vai elastīgās saites? Vai ir jālieto arī kāds speciāls gels vai krēms? Ja gadās noberzumi un tulznas, plāksteri palīdzēs? Parastie vai dziednieciskie? Vai sēnīšu profilaksei ir vajadzīgas arī pirkstu starplikas? Vai ieliekamie gela spilventiņi mazinās pēdu sāpes? Un, ja kājas svīst, talku var lietot?” 
Irīna J. Rīgā

Šajā situācijā ģimenes ārstei, klīnikas “Premium Medical” internistei Dacei Cibulei nav gatavas receptes, jo ir jāzina gan kāju un vēnu veselības stāvoklis, gan jāizvērtē pārgājiena intensitāte.

Ja kāju vēnu veselība ir laba, saites un kompresijas zeķes pārgājiena laikā nav jālieto. Tās vairāk nepieciešamas un piemērotas, ilgstoši sēžot vai stāvot.

Ja pārgājienā rodas noberzumi, piemērotāki ir dziednieciskie plāksteri, jo tie ir biezāki, kā arī noturīgāk pielīp. Pie intensīvas slodzes, izmantojot parastos plāksterus, noberzumus var tikai palielināt.

Sēnīšu profilaksei starplikas īpaši nepalīdz, bet pārgājiena laikā izmantotie gela spilventiņi patiešām var mazināt sāpes pēdās, un var lietot arī talku.

Lai pielāgotu sev katru no šiem līdzekļiem, ieteicama konsultācija pie pēdu speciālista – podologa. Individuāls problēmas risinājums atkarīgs gan no veselības stāvokļa, gan no konkrētas situācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. When a business is looking to build a new WordPress website, what are the plugins or features most useful to most companies? I can list a ton of them here, but what in your experience are the best?.

Draugiem Facebook Twitter Google+