×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Šoferiem stingrākas prasības veselības pārbaudēs (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi noteikumos par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un tiem, kas vēlas iegūt vadītāja kvalifikāciju.

Tajos iekļautas normas, kas paredz stingrākas prasības personām, kas slimo ar neiroloģiskām slimībām, obstruktīvās miega apnojas sindromu, pēc orgānu transplantācijas, implantācijas, kas varētu ietekmēt spēju vadīt transporta līdzekli, kā arī jebkuru citu iekšķīgu slimību, ja ir pamatota prognoze, ka tās norises smagums vai stāvokļa pēkšņa pasliktināšanās var izraisīt galvas smadzeņu darbības traucējumus vai citādi apdraudēt ceļu satiksmes drošību. Piemēram, personām ar mērenu vai smagu obstruktīvās miega apnojas sindromu, kam raksturīga pastiprināta miegainība dienas laikā, lēmumu par atļauju vadīt transportlīdzekli pieņems tikai pēc padziļināta medicīniskā atzinuma saņemšanas, bet dažu kategoriju transportlīdzekļu vadītājiem, kas cieš no šī sindroma, kārtējā veselības pārbaude būs jāveic ne retāk kā reizi gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. miega apnoja ir nopietna lieta,diemžēl maz diagnosticēta,jo diagnostika ir maksas pakalpojums

  2. Kas tie tādi par sekretāriem un kas tas par sviestu?Kārtējais pamuļķu salidojums?Ka tik naudu izspiest.Kāpēc cilvēkiem jāmaksā par jampampiņu slimajiem murgiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+