×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Veic īpaši sarežģītu nieru operāciju ar hemofiliju smagā formā sirgstošam pacientam

Foto - LETAFoto - LETA

Augusta sākumā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika veikta augstas sarežģītības operācija kādam 54 gadus vecam vīrietim ar ļoti retu patoloģiju. Tas bija iespējams pateicoties multidisciplināras ārstu komandas sadarbībai, kurā iesaistījās hematoloģe prof. Sandra Lejniece, urologs asoc.prof. Vilnis Lietuvietis un invazīvā radioloģe Svetlana Rudņicka.

Pacientam, kurš bija iestājies Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikā kārtējam hemofilijas jeb asins recēšanas traucējumu terapijas kursam, blakus iedzimtajai slimībai tika diagnosticēta ārkārtīgi reta patoloģija – labās nieres artērijas displāzija ar sekundāru gigantisku aneirismu. Tas bija nieres centrālā asinsvada patoloģisks bojājums – maisveida paplašinājums, kas bija izveidojies laika gaitā un šajā gadījumā bija sasniedzis jau 9 cm diametru, turklāt ar vairākām kabatām.

„Situāciju sarežģīja apstāklis, ka pacientiem ar asins recēšanas traucējumiem jebkurš dūriens, nerunājot par ķirurģisku iejaukšanos, kas var radīt dzīvību apdraudošu lielu plašu asiņošanu. Turklāt speciālistu konsīlijam, meklējot situācijas risinājumus, bija jāņem vērā apstāklis, ka pacientam bija problēmas ar otru nieri, kas nepietiekami veica savas funkcijas,” skaidro urologs asoc.prof. Vilnis Lietuvietis. „Tāpēc bija jautājums, vai izņemot labo nieri kopā ar visu aneirismu, kreisā spēs to funkciju kompensēt”, papildina invazīvā radioloģe Svetlana Rudņicka, „bet, par laimi, šis bija viens no tiem gadījumiem, kādi mēdz būt pacientam daba papildus galvenajai nieres artērijai bija izveidojusi vēl vienu papildus artēriju, kas turklāt nebija saistīta ar patoloģisko veidojumu, līdz ar to nieres trešdaļai saglabājot apasiņošanu.”

Lai varētu veikt invazīvu iejaukšanos, pacienta sagatavošana tika uzsākta vairākas dienas iepriekš prof. Sandras Lejnieces uzraudzībā. Turpat 3 stundu ilgajā operācijā, izmantojot mazinvazīvās tehnoloģijas un instrumentus, tikai caur 0,3 cm diametra caurumu cirkšņa artērijā invazīvajiem radiologiem izdevās nobloķēt asins plūsmu patoloģiskajā asinsvadā un noslēgt bojāto artēriju, turklāt saglabājot trešdaļu labās nieres audus. Operācija tika veikta lokālajā anestēzijā un tā aizritēja bez komplikācijām. Pacients jau pēc dažām dienām ir devies mājās un jūtas labi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+