Foto – Shutterstock

Adatiņas slaidumam. Kā akupunktūra palīdz notievēt un risināt aptaukošanās cēloņus 0

Ikviens, kurš mēģinājis atbrīvoties no liekā svara, zina, cik liels gribasspēks tam nepieciešams. Taču ir arī dzirdēti brīnumaini stāsti par to, ka cilvēki kļuvuši slaidi pēc adatu terapijas kursa. Ja tas būtu tik vienkārši, vai gan kāds vēl žēlotos par šādu problēmu?

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Lai tiktu vaļā no liekajiem kilogramiem, jāzina aptaukošanās iemesls – vai to izraisījis iekšējās sekrēcijas dziedzeru trūkums pēc operācijas, to darbības traucējumi, ēšanas pārmērības vai kas cits.

– Vispirms pacientam, kurš sūdzas par liekā svara problēmām, vaicāju, vai viņš patiesi ir gatavs ar tām cīnīties. Bez motivācijas notievēt ir ļoti grūti, – saka adatu terapeite, homeopāte un psihokinezioloģe Anna Kaļķe.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, daudziem visspēcīgākais dzinulis ir vēlme atgūt skaistu augumu, bet nereti svara samazināšana nepieciešama veselības traucējumu dēļ, piemēram, cukura diabēta un sirds slimniekiem jāveic operācija, bet ķermeņa liekā masa tam rada šķēršļus, vai arī tauku uzkrājumi veicina tālāku mugurkaula un locītavu deformāciju.

Kā stāsta ārste, Austrumu valstīs, kur radusies adatu terapija, aptaukošanās nav tik izplatīta kā pie mums, bet problēma tiek pētīta un meklēti risinājumi. Pēc ķīniešu medicīnas principiem, cilvēks ir vesels, ja enerģija brīvi plūst pa 14 kanāliem, kas atbilst visām orgānu sistēmām. Slimība, arī aptaukošanās, rodas, ja kādā vietā veidojas aizsprostojums. Liekais svars ir saistīts ar traucējumiem liesas un aizkuņģa dziedzera sistēmas darbībā, ko veicina cukura un citu saldinātāju pārmērīga uzņemšana, kas rada mitruma jeb gļotu uzkrāšanos audos.

Atgūst sāta sajūtu


Lai normalizētu vielmaiņu, atjaunotu sāta sajūtu un brīvu enerģijas plūsmu, lai būtu vieglāk uzsākt fiziskas aktivitātes un mainīt uztura režīmu, var palīdzēt adatu terapija. Taču ar attiecīgu punktu stimulēšanu vien nepietiek. Mielojoties ar kūkām un citiem apaļīgam cilvēkam kaitīgiem produktiem, kā arī vienīgo maltīti ieturot vēlu vakarā, panākumu tievēšanā nebūs.

Ārstiem, cenšoties palīdzēt pacientiem ar aptaukošanos, mēdz būt dažāda pieeja. Adatas katram liek pēc atšķirīgas shēmas atkarībā no vispārējā veselības stāvokļa. Dažkārt iedur tikai vienu tā sauktajā bada punktā ausī.

– Vienmēr brīdinu pacientu: lai notievētu, adatu terapija nevar būt vienīgais līdzeklis, bet tikai palīgs, – stāsta daktere. – Vispirms adatas izmantoju uz ķermeņa un pēc tam duru ausī mazākas adatiņas, kas jāatstāj 5–7 dienas. Dažkārt pielīmēju arī Ķīnas magones sēkliņas. Pēc tam pacientam pašam jāstimulē punktiņi 1– 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Pēc tam adatiņas izņem, liek otrā ausī un atkal tur tikpat ilgi. Aptuveni pēc 10 procedūrām apetīte ir mazinājusies, taču būtu aplami atteikties no ēdiena pavisam. Tas, cik ātri zudīs svars, atkarīgs no individuālajām īpatnībām, taču parasti nav nepieciešams vairāk kā viens adatu terapijas kurss.

Reklāma
Reklāma

Kad organisms noregulēts, liekie kilogrami parasti neatjaunojas, ja vien tiek ievērots atbilstīgs dzīvesveids – regulāri un bez pārmērībām uzņemts pilnvērtīgs uzturs, ir fiziskas aktivitātes, kurās nodarbinātas visas muskuļu grupas. Daudzi turpina kristies svarā arī pēc terapijas kursa un saglabā ideālu augumu līdz pat mūža beigām, jo ievēro veselīgus ēšanas paradumus, un kūkas vairs nemaz nekārojas.

Badošanās nav risinājums


Cīņā ar lieko svaru var palīdzēt arī citas metodes, piemēram, homeopātija, ilgstoši lietojot speciālus preparātus vielmaiņas normalizēšanai. Pie psihokineziologa, lai sakārtotu psihoemocionālo stāvokli, noskaidrotu pārmērīgas ēstgribas iemeslu un radītu motivāciju notievēt, jādodas desmit reižu ik nedēļu.

Kā uzsver Anna Kaļķe, solījumi ātri un neatgriezeniski zaudēt svaru ar striktu diētu vai medikamentiem ir bezatbildīgi. Par garšas sajūtām un ēšanas paradumiem atbild smadzeņu zemgarozā izvietotā limbiskā sistēma, kur reģistrēta arī ķermeņa masa. Organisms ir gudri iekārtota pašregulējoša sistēma, piemēram, ja ķermeņa masa ir 80 kilogramu, svaram strauji samazinoties, tā darīs visu iespējamo, lai saglabātu līdzšinējo stāvokli. Kāda jauna sieviete, kas svēra 120 kilogramu, dzīvojot pusbadā, sešu mēnešu laikā nometa 50 kilogramu, bet, kad šo režīmu vairs nevarēja izturēt, svars ik nedēļu palielinājās par trim kilogramiem.

Mēnesī pieļaujams kristies svarā līdz diviem kilogramiem. To organisms neuzskata par lielu zaudējumu, tāpēc pārmaiņas būs paliekošas. Tomēr ne katrs var iegūt lapsenes vidukli. Ikviens piedzimst ar noteiktu taukšūnu skaitu, kuras var likvidēt tikai ķirurģiski, taču šādas manipulācijas nav labvēlīgas veselībai, turklāt šūnas pēc laika atjaunosies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.