
Ja tomēr izveidojies aizsērējums 0
Jo agrāk konstatē aizsērējumu, jo vieglāk no tā atbrīvoties. Par problēmām kanalizācijas caurulēs liecina lēna ūdens aizplūšana, smaka no kanalizācijas vai pilnīga cauruļu aizsērēšana.
Der sākt ar vienkāršiem tautas līdzekļiem. Ja tie nepalīdz, tad jāņem talkā smagā artilērija.
Soda. 3–4 ēdamkarotes sodas ieber izlietnē un uzlej glāzi verdoša ūdens. Lēts, tomēr mazefektīvs paņēmiens.
Soda ar etiķi. 3–4 ēdamkarotes sodas ieber izlietnē, uzlej pusglāzi galda etiķa. Izlietnes atveri noslēdz ar korķi. Lēts, bet ne visai efektīvs paņēmiens. No etiķa tvaikiem jāsargā elpceļi.
Kurmis. Spēcīgs līdzeklis aizsērējumu novēršanai kanalizācijas caurulēs. Efektīvi šķīdina taukvielas un organiskos nosēdumus: matus, ziepes, novērš nepatīkamas smakas. 300 vai 500 ml līdzekļa ielej izlietnes kanalizācijas caurulē. Pagaida 20–60 minūtes un tad noskalo ar lielu ūdens daudzumu. Līdzekļa sastāvā ir nātrija hidroksīds, kas var iedarboties uz metāliem. Uzmanīgi jālieto – var izraisīt smagus ādas apdegumus un acu bojājumus.
Kurmis granulās. Tā sastāvā 99% ir nātrija hidroksīds. 50 g granulu uzmanīgi ieber izlietnes, vannas vai klozetpoda kanalizācijā, ielej glāzi silta ūdens, atstāj uz 2 stundām vai nakti. Noskalo ar lielu daudzumu ūdens. Profilakses nolūkos to veic 1–2 reizes mēnesī.
Kurmis Max Gel gels. Notekā uzmanīgi ielej 100 ml līdzekļa un atstāj iedarboties 30 minūtes, pēc tam noskalo ar lielu daudzumu ūdens. Spēcīga aizsērējuma gadījumā, kad kanalizācija pilnībā nobloķēta, izlietni piepilda ar siltu vai karstu ūdeni, tam pievieno 200 ml gela un atstāj uz nakti. Nākamajā rītā kārtīgi noskalo ar karstu ūdeni. Līdzekļa sastāvā ir nātrija hidroksīds un anjona virsmaktīvās vielas.
Mehāniska tīrīšana. Ja aizsērējums ļoti liels, tā likvidēšanai izmanto kanalizācijas cauruļu tīrīšanai paredzētu trosi. Taču darbs jāuztic cilvēkam, kurš pārzina kanalizācijas sistēmas uzbūvi, jo, nemākulīgi rīkojoties, pastāv risks sabojāt plastmasas caurules.