Foto: Shutterstock

Ja antibiotikas vairs neiedarbosies…. Notiks 9. Profilakses konference 0

RSU Stomatoloģijas institūts, Rīgas Stradiņa universitāte un nodibinājums “Mutes veselības fonds” 2018. gada 14. novembrī RSU Aulā organizē 9. Profilakses konferenci, kur jau par tradīciju kļuvušas starptautiski atzītu slavenu speciālistu lekcijas. Šoreiz Latvijas mutes veselības profesionāļu atsaucība norāda uz īpaši svarīgu tēmu – mutes mikrobioms un tā loma veselības nodrošināšanā vai slimību izraisīšanā.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Konferences organizatori skaidro, ka antibiotiku rezistence – tas var likties tāls medicīnas termins, kas neattiecas uz ierindas cilvēka ikdienas dzīvi. Tomēr tā nav – ja mēs pazaudēsim antibiotikas kā medikamentu infekciju ārstēšanai, ja tās vairs nebūs efektīvas, ikdienišķs sasitums vai skrāpējums kļūs nāvīgs, bērni mirs no elpceļu infekcijas slimībām – tāpat kā tas bija pagājušā gadsimta sākumā.

Kā uzsver konferences organizatori, šodien Eiropas Savienībā vien katru gadu mirst 25 000 cilvēku tādu infekciju dēļ, kuras izraisa mikroorganismi, kas ir rezistenti pret visām mums pieejamajām antibiotikām. Pie tā līdzatbildīga ir visa sabiedrība, tai skaitā arī zobārsti, kas gadu desmitus mutes saslimšanas uzskatīja par infekcijas slimībām, kur galvenā loma to izcelsmē tika piešķirta baktērijām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tagad mēs zinām, ka mutē esošās baktērijas mums ir vajadzīgas, bez tām nav iespējama mūsu imūnās sistēmas darbība un pat asinsspiediena regulācija.

Mutes mikrobioms – jauns termins, kas apzīmē mutē esošo mikroorganismu kopumu, kas piedalās cilvēka veselības nodrošināšanā. Bet kā panākt, lai mutes mikrobiomā neizjauktu šo veselīgo līdzsvaru, lai nesavairotos mums nevēlamas baktēriju sugas vai nepievienotos tādas, kuras izraisa saslimšanas?

Organizatori informē, ka atbildi uz šiem jautājumiem sniegs pasaulē leģendārs mikrobiologs prof. Philip David Marsh no Apvienotās Karalistes, Latviešu zinātniece no Nīderlandes prof. Egija Zaura, kuras laboratorijā nonāk mikroorganismu paraugi no visas pasaules, Turcijas zinātniece prof. Nagihan Bostanci un Grieķijas zinātnieks prof. Georgios Belibasakis, kuri strādā Karolinskas Institūtā Zviedrijā, pētot periodonta (smaganas un balstaudi) un ar moderniem zobu implantiem saistītās saslimšanas.

Konferenci apmeklēs RSU docētāji, doktoranti, rezidenti, studenti, zobārsti, zobu higiēnisti un zobārstniecības māsas un asistenti no visas Latvijas.

Papildu informācijai par konferenci: https://www.konferencezobarstnieciba.com/

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.