Veselam
Dzīvesveids

Baltijas atkritumu problēmai veltītā izstāde “Prom no acīm, prom no prāta” ceļo uz Tartu0


Izstādes eksponāti izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.
Izstādes eksponāti izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.
Foto: publicitātes

Ceturtdien, 15. augustā “Tartu dabas mājā” atklās Vides risinājumu institūta un projekta WasteArt partneru veidoto izstādi “PROM no acīm, PROM no prāta” (MITTE silmist, MITTE meelest), kurā mākslinieki no 9 valstīm vēsta par pārmērīgo patēriņa kultūru un aicina meklēt otrās dzīves iespējas cilvēku radītiem atkritumiem.

No 15. augusta līdz 24. oktobrim izstādē varēs apskatīt 17 starptautiski atzītu mākslinieku darbus. Tie izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.

Izstāde "Prom no acīm, prom no prāta"

Izstādes mērķis ir ar starpdisciplināriem mākslas izteiksmes līdzekļiem pievērst sabiedrības uzmanību un rosināt diskusiju par Baltijas reģionā aizvien pieaugošo atkritumu problēmu.

Saistītie raksti

“Tartu dabas mājā” norisināsies cikla otrā izstāde, kas būs atceļojusi no savas pirmās lokācijas – Zinātnes un mākslas centra “Brūzis” Cēsīs. Atskatoties uz izstādes norisi Cēsīs, Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava secina: “šķiet, ka izstāde savā atkritumu, mediju un mākslas līdzekļu daudzveidībā spēj spoguļoties teju ikvienā tās apmeklētājā – patērētājā. Izstādi Cēsīs apmeklēja 3500 cilvēku. Kopējā sajūta lika domāt, ka neviens nevēlas celt savu sapņu māju atkritumu laukā. Cilvēki pamazām ir gatavi atzīt savu patērētāja dabu un mēģināt tajā ko mainīt. Apgūstot dažādas lokācijas, izstādes uzdevums ir iedvesmot paskatīties uz saviem atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu, ko iespējams atkārtoti izmantot.”

Izstādes kuratori “Tartu dabas mājā” Evelīna un Džons Grziniči (Evelyn Grzinich, John Grzinich) par izstādi izteikušies: “Pēc izstādes apmeklējuma cilvēki dosies mājup ar vēlmi ierīkot dārziņus, iepirkties beziepakojumu veikalos vai neiegādāties lietas nemaz. Kāds varbūt auto vietā izvēlēsies velosipēdu, vai iegādāsies elektromobili, sāks šķirot atkritumus, atjaunos kādu nolietotu mēbeli. Esam pārliecināti, ka daļa apmeklētāju vēlēsies savā dzīvē ko mainīt, lai kļūtu laimīgāki un veselīgāki.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Pasaules Veselības organizācija nāk klajā ar nopietnu brīdinājumu: Covid-19 pandēmija būs ilga 4
1 diena
LE
LETA
Veselam
Covid-19 inficētie atkal konstatēti Tukuma un Kokneses novados
1 diena
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā reģistrēti pieci jauni Covid-19 saslimušie: četri kontaktējušies ar cilvēkiem, kas atbraukuši no ārzemēm
1 diena

Lasītākie

AP
Anita Pirktiņa


Laukos
“Ideja padarīt teju visu lauksaimniecību par bioloģisko nav reāla.” Vai pesticīdu un minerālmēslojuma samazināšanas mērķi ir nesasniedzami? 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Jaunais koronavīruss varētu būt radies citur. PVO paziņo par vērienīgu pētījumu 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Liepājas šosejas notikusi smaga autoavārija
59 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Deputāts Kaimiņš, steidzoties uz vizīti pie ārstiem, pamet savu BMW džipu uz gājēju ietves
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lietuva pievieno vēl divas valstis “melnajam sarakstam”. Eiropai var nākties atgriezties pie robežu slēgšanas
5 stundas