Publicitātes foto

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pērn saņēmusi 61 sūdzību par vienaudžu savstarpēju vardarbību 4

Pērn Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu tiesību aizsardzības departamentā (BTAD) saņemta 61 sūdzība par vienaudžu savstarpēju fizisku, emocionālu vai fizisku un emocionālu vardarbību, kas ir par 13 sūdzībām vairāk nekā 2021.gadā, aģentūru LETA informēja departamenta direktore Iveta Brīnuma.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Lasīt citas ziņas

Kopumā vērtējot, saņemtais sūdzību skaits ir palielinājies, novērojusi Brīnuma, piebilstot, ka vienlaikus esot jāvērtē gan Covid pandēmijas izraisītais dīkstāves laiks, kas statistiku mainīja faktisko apstākļu dēļ, gan nepieciešamība izprast – vai palielinās gadījumu skaits, vai ziņošanas aktivitāte.

No pērn saņemtajām sūdzībām 44 bijušas par vardarbības gadījumiem skolās, bet 17 – pirmsskolas izglītības iestādēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sūdzības apstiprinājušās 28 gadījumos, no kurām vairums jeb 22 ziņojumi bija par vardarbību skolā. Daļēji apstiprinājusies kopumā 21 sūdzība, bet neapstiprinājās 12 sūdzības.

Par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem iestādēs saņemtas 268 sūdzības jeb 42,7% no kopējā ziņojumu skaita.

Savukārt no šī gada janvāra līdz maijam BTAD saņēmis jau 57 iesniegumus par vienaudžu savstarpēju vardarbību.

Visvairāk sūdzību saņemts martā – 103 iesniegumi, no kuriem 20 bijis par iespējamu vardarbību starp vienaudžiem. Pamatskolas posmā saņemti septiņi iesniegumi, bet vidusskolās, ģimnāzijās, licejos un koledžās – 10. No tiem apstiprinājās deviņas sūdzības, divas apstiprinājās daļēji, bet sešos gadījumos vardarbība nav konstatēta. Saņemts arī viens iesniegums par iespējamu vardarbību pirmsskolā, kas neapstiprinājās.

Martā un aprīlī BTAD saņēmis arī divus ziņojumus par iespējamu vienaudžu savstarpējo vardarbību krīzes centrā, kā arī vienu par ārpusģimenes aprūpes iestādi. No tiem apstiprinājās tikai sūdzības par vardarbību ārpusģimenes aprūpes iestādē, savukārt viens ziņojums par gadījumu krīzes centrā šobrīd ir izskatīšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.