Cik lietderīgi ir viedpulksteņu veselības monitoringa rīki? Komentē miega speciālists 3

Pirms kāda laika kāds tehnoloģiju milzis veica aptauju, kurā parādījās viedoklis, ka 66% aptaujāto respondentu norādījuši, ka lielākais motivātors viedpulksteņa iegādei bija veselības monitoringa rīki. Mūsdienās viedpulksteņi mēra miega kvalitāti, elpošanu un pat skābekļa līmeni asinīs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Cik lietderīga un vērtīga ir visu šo moderno gadžetu lietošana?

Uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbild neirologs, miega speciālists, VCA Neiroklīnikas vadītājs Jānis Mednieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par to, ka šāds gadžets varētu noteikt miega kvalitāti, miega fāzi, cik tā ir gara, tas ir nedaudz apšaubāmi. Tas ir tikai tāds aptuvens rādītājs,” stāsta neirologs, miega spēciālists Jānis Mednieks.

Savukārt kas attiecas uz visādiem aprēķiniem, kas ir saistībā ar sirds ritmu, ko var ļoti labi noteikt, tas ir ļoti labi. Tā var tikt noteikta arī sirds ritma variabilitāte jeb mainīgums, kas ir normāla lieta un kas arī var liecināt par miega kvalitāti.

“Šie rādītāji, manuprāt, ir izmantojami,” nosaka miega speciālists. Viņš, gan atgādina: “Es gribētu teikt, ka nevajadzētu paļauties uz to, ka šādu gadžetu palīdzību mums tiek uzstādīta diagnoze. Protams, tas būtu izcili, ka mums būtu gadžets, kas aizvietotu sarežģītu tehnoloģisku izmeklējumu miega laboratorijā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.