Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē 204

Interesanta statistika publicēta “X” platformā World of Statistics profilā @stats_feed.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Tajā apkopota informācija par komunālo pakalpojumu cenām dažādās pasaules valstīs.

Apkopojumā redzams, ka pirmo vietu ieņem Austrija ar 351 dolāru lieliem komunālajiem maksājumiem, bet jau otrajā vietā ir Latvija ar 328 dolāriem. Trešā ir Vācija ar 320 dolāriem, bet ceturtajā vietā Apvienotā Karaliste ar 318 dolāriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā nākamās sarakstā ir Igaunija, Šveice, Čehija, Slovēnija un Polija.

Te pilna tabula:

Pie ieraksta norādīts, ka šī cena norādīta par 85 kvadrātmetrus lielu mājokli, tiesa gan, plašāka informācija par informācijas apkopošanas veidiem un kritērijiem pie ieraksta nav atrodamam.

Arī pirms gada šajā pašā vietnē tika publicēti līdzīgi dati, arī toreiz Latvija ierindojās augstā vietā. Tiesa gan, daudzi vietējie eksperti diskutēja, cik ticami tie ir, taču, ņemot vērā, ka komunālie pakalpojumi par 40 kvadrātmetru mājokli Rīgā, kas ir Hruščova laikā celtā mājā, ziemā sasniedz 200 eiro (neieskaitot elektrību un gāzi), šis cipars, šķiet, nav tālu no patiesības.

LA.LV Aptauja

Vai šie dati attiecībā uz Latviju Tev šķiet ticami?

  • Daļēji

Pie ieraksta atrodama atsauce uz Numbeo. Numbeo ir Serbijas pūļa tiešsaistes datu bāze ar uztvertajām patēriņa cenām, nekustamā īpašuma cenām un dzīves kvalitātes rādītājiem. Vietni 2009. gada aprīlī izveidoja bijušais Google darbinieks Mladens Adamovičs, lai lietotāji varētu dalīties un salīdzināt informāciju par dzīves dārdzību starp valstīm un pilsētām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.