Daudzbērnu tēvs: Man ir divistabu dzīvoklis! Ja man tagad jāiet uz banku, man teiks, ka tu jau esi par vecu 176

TV24 raidījumā “Preses klubs” diskutē par demogrāfijas problēmu Latvijā. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs un daudzbērnu tēvs Armands Augustāns saistībā ar demogrāfiju skaidro, ka viņam, iespējams, būtu vairāk bērnu, ja vien situācija Latvijā būtu tam labvēlīga.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
Lasīt citas ziņas

“Man būtu četri, pieci un vairāk bērnu, ja vien man būtu drošība, ka manai sievai saglabāsies tāda darba samaksa, kāda ir šobrīd. Es būtu ļoti priecīgs, ka manai sievai ļautu, kad bērns guļ, strādāt, piemēram. Nesamazinātos ienākumi,” saka Armands Augustāns.

Viņš uzsver, ka tas ir būtiski, jo bērns prasa laiku, izdevumus uzmanību utt. “Es gribētu būt pārliecināts, ka sievai būtu stabila veselības aprūpe nodrošināta.” Augustāns skaidro, ka vēlas sajūtu, ka ģimenes ārsts ir līdzās esošs, ka situācija tiek kontrolēta. “Kā tētis es atbalstītu jebkuru rīku, kas dotu ģimenēm, kuras plāno bērnus, izpratni par to, kas būs un ko no valsts varēs paņemt. Es domāju, ka tad situācija uzlabotos.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Armands Aigustāns min pats sevi kā piemēru: “Man ir divistabu dzīvoklis! Ja man tagad jāiet uz banku, man teiks, ka tu jau esi par vecu. Mēs Tev kredītu nedosim, neskatoties uz to, ka tev ir trīs bērni.” Tas izgaismo aktuālu problēmu daudzbērnu ģimenēs. Būtībā bērnu vecākiem jāpaspēj palaist bērnus bērnudārzā, izskolot bērnus līdz augstskolai un paralēli uzkrāt plašākam īpašumam, kas teju nav iespējams.

Arī Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija bilst, ka nav daudz tādu ģimeņu, kam būtu ieteicamie trīs mēnešu uzkrājumi kā drošības spilvens. “Cilvēki dzīvo no rokas mutē.” Māmiņas, aizejot bērna kopšanas atvaļinājumā zaudē 40% savu ienākumu. “Dzīves dārdzība ir pieaugusi par 20-30%,” saka Treija. Īpaši to izjūt trūcīgās ģimenes bez ietaupījumiem.

Armands Augustāns arī min problēmu darba tirgū. Jauna māmiņa, kas aiziet bērna kopšanas atvaļinājumā savā darba vietā iespējams ļoti pietrūkst kā profesionāle. “Es labprāt viņai maksātu algu un viņa saņemtu no valsts pabalstu un viņa būtu starā, ja tā varētu darīt. Bet mēs nevaram.”

“Mēs arī, protams, redzam, ka varbūt būs cilvēki, kas apzināti radīs bērnus. Nepieskatīs viņus, atstās kaut kur… Bet tā tas ir visur. Bet tāpēc ir skola, kur jāmāca jau tagad bērnus, kā veidot ģimeni, kā rūpēties par bērniem,” stāsta Augustāns.

Elīna Treja min, ka šobrīd ar vien vairāk sievietes izvēles radīt tikai vienu bērnu vai nevienu. Arī tāda izvēle var būt. Viņa min, ka mūsu sabiedrība cenšas būt pieņemoša. Tāpēc jo īpaši būtu jādomā par tām ģimenēm, kas vēlas radīt arī vairākus bērnus. Šādas ģimenes būtu jāatbalsta.

“Ja mūsu vēlamais mērķis, lai mums piedzimtu gadā 20 000 bērnu, bet piedzimst tikai 12 000, tad patiesībā mums ir jākoncertējas uz 15 000 sieviešu katru gadu. Jāmēģina viņām to vidi radīt pietiekami labvēlīgu, lai viņas par šo soli izšķirtos,” uzsver Treija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.