Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijas oligarhi Kremļa spiediena un sankciju ietekmē pārveduši no Eiropas vismaz 50 miljardus dolāru vērtus aktīvus 24

Krievijas biznesmeņi Putina spiediena un sankciju ietekmē izveduši no Eiropas vismaz 50 miljardus dolāru vērtu aktīvu, ziņo aģentūra “Bloomberg”. “Kremlis izdara spiedienu uz turīgākajiem Krievijas iedzīvotājiem, lai tie repatriētu viņu aktīvus no valstīm, kuras viņš dēvē par “nedraudzīgām”,”  ziņo “Bloomberg”.

Reklāma
Reklāma
6 pārtikas produkti, kurus nekādā gadījumā nedrīkst saldēt
RAKSTA REDAKTORS
“Ja par šo runāsim, draud sods 5000 eiro apmērā, tāpēc visi klusē!” “Bite Latvija” darbinieks sūdzas par apstākļiem, uzņēmums atbild
Mūsdienās daudzi pat nav dzirdējuši par šiem PSRS laiku mācību priekšmetiem: 7 aizmirstas “disciplīnas” 52
Lasīt citas ziņas

Pēc aģentūras rīcībā esošās informācijas, aktīvi tiek izvesti uz Krieviju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, arī uz Kazahstānu. Saskaņā ar “Bloomberg” ziņoto, Kiprā, Džersijas salā un Šveicē reģistrēto aktīvu izvešana sākusies drīz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pagājušā gada februārī. “Tagad turīgākajiem Krievijas iedzīvotājiem paliek arvien mazāk vietu, kur izvietot savu bagātību, jo daudzi atrodas zem ASV, Lielbritānijas vai Eiropas Savienības sankcijām,” norāda aģentūra.

Kā vieni no pirmajiem no Šveices un Kipras uz Krieviju tika pārvesti miljardiera, minerālu ieguves kompānijas “Phosagro” izpilddirektora Andreja Gurjeva un tēraudliešanas magnāta Viktora Rašņikova ģimenes aktīvi. Citi, kā, piemēram, miljardieris Igors Altuškins, to izdarīja vēlāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā Gurjevs, tā Rašņikovs ir Eiropas Savienības un ASV sankcionēto personu sarakstā, abi atrodami arī ikgadējos “Forbes” veidotajos Krievijas miljardieru reitingos. Savukārt “Krievijas vara kompānijas” īpašnieks Igors Altuškins, kura  bagātību žurnāls “Forbes 2022.gada decembrī  novērtēja 3,4 miljardu ASV dolāru vērtībā, sankciju saraktos nav. Tomēr, saskaņā ar laikraksta “The Moscow Times” informāciju  Altuškins ir galvenais Krievijas Aizsardzības ministrijas Urālu bataljona sponsors. To, ka Altuškins tiešām ir starp “Ural” bataljona sponsoriem, laikrakstam telefonsarunā apstiprinājis arī “Ural” veterānu fonda prezidents Viktors Jarkovs. Pēc viņa teiktā bataljonā tiek pieņemti darbā galvenokārt cilvēki ar pieredzi specvienībās “karstajos punktos”, tostarp Afganistānā un Čečenijā.

“Bloomberg” raksta, ka 2023. gada augustā lēmumu par pārcelšanos no Kipras uz Krieviju pieņēma kompāniju “United Medical Group” un “MD Medical Group Investments” akcionāri, kurus kontrolē Igors Šilovs un Marks Kurcers. “Bloomberg” norāda, ka uz aktīvu repatriāciju Krievijas bagātākos uzņēmējus mudina ne vien Rietumu sankcijas, bet arī Kremļa spiediens. Pēc tam, kad Putins šā gada augustā parakstīja rīkojumu, kas apturēja vienošanos ar “nedraudzīgām” valstīm par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokļiem, tas sarežģīja dividenžu izmaksu vai aktīvu pārdošanu šajās jurisdikcijās reģistrētajām kompānijām “Šobrīd Krievija [miljardieriem] šķiet mazāks ļaunums nekā ārzemes,” sarunā ar aģentūru norādījusi kompānijas “Business Solutions and Technologies” partnere Natālija Kuzņecova.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.