Foto – Shutterstock

Kur labāk mērīt asinsspiedienu – mājās vai pie ārsta? 0

Spiediens nepieciešams, lai cilvēka ķermeņi uzturētu asinscirkulāciju, apgādātu mūsu organismu ar nepieciešamo skābekli un barības vielām.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas
Normāls asinsspiediens ir ap 120/80 mm/Hg, bet svarīgi arī kur spiediens tiek mērīts – pie ārsta kabinetā vai mājās!

“Es bieži savus pacientus konsultēju bez halāta, īpaši privātpraksē, lai nesatrauktu pacientu, jo ir tāds baltā halāta sindroms, kad pacients, ienākot pie ārsta, ir satraukts, un spiediens līdz ar to ir augstāk jebkurā mērījumā, ko veicam,” TV24 raidījumā “Ēdiens kā zāles” atklāj RAKUS kardiologs, internists Jānis Pudulis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš šādos gadījumos uzdod pacientam mājasdarbu – izmērīt spiedienu vairākkārt mājās, jo šie mērījumi visdrīzāk atbildīs tuvāk patiesībai.

Cilvēkam, mērot vairākas reizes nedēļā mājas apstākļos spiedienam nevajadzētu būt vairāk kā 135/85! Jebkuras spiediena izmaiņas var kaitēt cilvēka veselībai – gan ilgstoši paaugstināts asinsspiediens, gan pazemināts, gan krasas asinsspiediena izmaiņas jeb tautas valodā tā lēkāšana.

Par paaugstinātu asinsspiedienu vēsta bezmiegs, sarkana sejas āda, ilgstoša nemiera sajūta, galvassāpes un sāpes krūškurvī un trokšņa ausīs. Pazemināta asinsspiediena gadījumā simptomi – galvas reibonis, slikta dūša, bāla āda, aukstas rokas un kājas, miegainība, apātija un paaugstināta svīšana.

Tā kā simptomi nav izteikti un cilvēks bieži vien šīs sajūtas nesaista ar asinsspiediena izmaiņām, ir veselīgi pāris reizes gadā veikt asinsspiediena mērījumus, lai sekotu tiem gadu laikā līdzi un laikus pamanītu kādas izmaiņas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.