Edgars Labsvīrs.
Edgars Labsvīrs.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nespēja izturēt masku emocionālo teroru! Labsvīrs stāsta par lēmumu pievienoties Vakcinācijas birojam 21

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Bijušais Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Edgars Labsvīrs, kurš šo amatu pameta, nespēdams izturēt, kā pats teica, “masku emocionālo teroru”, vakar sāka darba gaitas Vakcinācijas birojā.

Labsvīrs darbā pieņemts par vakcinācijas procesa koordinatoru Pētera Rimša vietā, kurš nesen uzrak­stīja atlūgumu. Labsvīrs bija starp 416 pretendentiem, kas piedalījās konkursā uz piecām Vakcinācijas biroja vakancēm. Neoficiāli zināms, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts ir uzrunājis Labsvīru kļūt par vakcinācijas procesa koordinatoru cerībā, ka tas noritēs raitāk un saprotamāk nekā līdz šim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča iepriekš sacīja, ka P. Rimša vadībā izstrādāts process senioru vakcinācijai. Tas kalpošot par pamatu nākamo prioritāro grupu vakcinēšanas organizēšanai. Esot ielikts pamats arī vakcīnu piegāžu un pieprasījuma aprēķinu modelim.

“Es saprotu, ka mans jaunais amats ir tāds izaicinājums, par kuru var saņemt daudz kritikas, bet tie cilvēki, kas saprot šī darba specifiku, to novērtēs. Man ir tā priekšrocība, ka pārzinu veselības aprūpes sistēmu,” sacīja Labsvīrs. Darbs Vakcinācijas birojā gan esot daudz sarežģītāks izaicinājums nekā masku un respiratoru sagāde ārkārtējās situācijas laikā, “jo ir daudz vairāk iesaistīto”.

Labsvīrs jau pagājušā gada sākumā bija informējis veselības ministri Ilzi Viņķeli, ka nolēmis beigt savas darba gaitas NVD, taču, sākoties ārkārtējai situācijai, vienojušies, ka krīzes laika grūtākajā posmā NVD neatstās. Pēc neilga laika Labsvīrs gan izpelnījās kritiku par Covid-19 krīzes laika aizsarglīdzekļu iepirkumiem.

Valsts kontrole revīzijā par NVD pērn martā veikto aizsargmasku un respiratoru iegādi secināja, ka vairākos gadījumos ir notikusi vienpersoniska lēmumu pieņemšana, trūcis atklātības, skaidrojot piegādātāju vērtēšanas kritērijus, savukārt tas vedinot uz aizdomām par iespējamu korupcijas risku.

Materiāli tika nodoti izvērtēšanai policijai. Pārbaudi veica arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, taču amatpersonu koruptīvas darbības nekonstatēja.

Toreiz Labsvīrs uzskatīja, ka kopumā visu esot izdarījis pareizi, jo, jāņemot vērā, ka individuālie medicīnas aizsardzības līdzekļi tika iepirkti ārkārtējos apstākļos, kad izšķirošā loma bijusi spējai pieņemt lēmumus un panākt ātru rezultātu.

Tagad, pieņemot darbā Labsvīru Vakcinācijas birojā, VK konstatētie trūkumi masku iepirkumos netika uzskatīti par viņa reputācijas grāvējiem. Iepriekš veselības ministrs Daniels Pav­ļuts, runājot par Vakcinācijas biroja uzdevumiem, teicis, ka vakcinācijas process jāorganizē kā nacionāla mēroga projekts ar augstākā līmeņa pārvaldību un birojam ir jābūt pandēmijas uzveikšanas triecienspēkam. Jaunajā darbā Labsvīrs saņems vairāk nekā četrus tūkstošus lielu algu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.