Veselam
Neticami stāsti

Skandalozās 14 bērnu mammas uzvara – vienīgie pasaulē izdzīvojušie astoņīši svin 10. dzimšanas dienu0

Foto: New York time

Pasaulē vienīgie astoņīši, kas pēc dzemdībām izdzīvojuši pilnā skaitā, nāca pasaulē 2009. gada gada 26.janvārī ar ķeizargrieziena palīdzību, un jaunākās ziņas liecina, ka šobrīd gan viņiem pašiem, gan viņu 44 gadus vecajai mātei klājas labi.

Astoņīšu māmiņa, Kalifornijas štatā dzīvojošā amerikāniete Nadja Sulemana, kas ieguvusi iesauku “Octomom”, nokļuva pasaules uzmanības centrā, kad atklājās, ka mājās no dzemdību nama tolaik 33 gadus veco sievieti gaida vēl seši bērni (četri dēli un divas meitas), kas visi ieņemti mākslīgās apaugļošanas rezultātā, jo dabiskā ceļā viņa nespēja palikt stāvoklī.

Skandalozā Sulemana, mediju personība un pornofilmu aktrise, ir nokļuvusi Ginesa rekordu grāmatā

par to, ka dzemdējusi pasaulē vienīgos izdzīvojušos astoņīšus un rūpējas par viņiem viena, jo ir vientuļā māte. Astoņīšiem šā gada sākumā apritēja 10 gadu, un fotogrāfijās visi bērni – seši puikas un divas meitenes – izskatās laimīgi un veseli, norāda irishtimes.com.

Vienīgie pasaulē izdzīvojušie astoņīši bērnībā un šodien

Sulemana, kura pati bija vienīgais bērns ģimenē, allaž bija sapņojusi par lielu ģimeni. Tomēr auglības speciālista veiktā 12 embriju implantācija bija pretrunīgi vērtēts lēmums. Sulemana uzstāja, lai visi bērni būtu no viena un tā paša donora, tomēr sieviete nespēja iedomāties, ka viņai būs tik daudz mazuļu. Viņa atzina, ka esot gribējusi dvīņus.

Katram no viņas astoņīšiem – sešiem zēniem un divām meitenēm –dots bīblisks vārds – Noass, Jesaja, Jona, Josija, Jeremija, Makajs, Malija un Narija. Iepriekš ziņots, ka Nadja esot ļoti aizrāvusies ar reliģiju un cerot, ka ticība Dievam dos viņas bērniem spēku dzīvē.

Foto: New York time

Pirms vairākiem gadiem Sulemana nonāca tabloīdu uzmanības centrā, jo iesaistījās pieaugušo filmu industrijā, tika apsūdzēta par nolaidīgu attieksmi pret bērniem, sāka pastiprināti lietot alkoholu un narkotikas, izgāja rehabilitāciju, bet pēc tam atgriezās mājās, lai gādātu par savām atvasēm, pamazām pazūdot no ziņu virsrakstiem.

Tikmēr laikraksta New York Times nesenajā publikācijā ar virsrakstu “Oktomamma ir pierādījusi, ka mēs visi esam kļūdījušies” vēstīts par saspringtu, bet mājīgu dzīves ritmu, saskaņā ar kuru visi Nadjas bērni iet gulēt pusdeviņos vakarā, mājasdarbus izpilda bez grūtībām, palīdz gatavot maltītes un visi ir vegāni.

“Viņi ir vienīgie izdzīvojušie astoņīši cilvēces vēsturē,” žurnālistiem lepni sacīja Sulemana.

Sieviete atklāja, ka ģimenē valda atvērtība un viņa ar bērniem runā par visu, tostarp savām pagātnes kļūdām: neizvēlīgajiem seksuālajiem sakariem un narkotiku lietošanu.

Šobrīd Nadja grasās rakstīt grāmatu par savu pieredzi, un tā varētu atnest ne mazumu naudas un uzlabot sievietes un viņas prāvās saimes finanšu stāvokli, ziņo NYT.

Foto: New York time

Kaut gan pēc astoņīšu piedzimšanas Nadja pauda viedokli, ka negrasās dzīvot no valsts piešķirtajiem līdzekļiem, viņa ilgu laiku iztika no sociālajiem pabalstiem. Bērni saņēma bezmaksas pārtiku un mākslīgā piena maisījumu.

Rūpēties par visiem bērniem Sulemanai palīdzēja valsts apmaksāta auklīšu armija. Papildu palīdzību sniedza divas medicīnas māsas, kas mazuļus apskatīja katru dienu.

Par naudu, ko daudzbērnu māte nopelnīja plašsaziņas intereses rezultātā, viņa iegādājās ģimenes māju La Habrā, Kalifornijā.

Foto: New York time

1996. gadā Sulemana apprecējās ar Marko Gutjeresu. Viņi izšķīrās 2000. gadā. Vīrietis iesniedza šķiršanās pieteikumu 2006. gada novembrī, un process tika pabeigts 2008. gada janvārī. Intervijā izdevumam Inside Edition Marko paskaidrojis, ka šķiršanās notikusi saistībā ar pāra neveiksmīgajiem mēģinājumiem tikt pie bērniem.

Sulemana bijusi izmisumā un gribējusi izmēģināt mākslīgo apaugļošanu, taču vīram neesot patikusi ideja par “mēģenes mazuļiem” un viņš atteicies piedalīties procedūrā. Gutjeress izteicies, ka viņš neesot tēvs nevienam no Sulemanas bērniem, bet novēlot bijušajai sievai vislabāko.

Saistītie raksti

Savukārt ārstam, kas implantēja Nadjai 12 embrijus, Amerikas Reproduktīvās medicīnas biedrība vēlāk atņēma licenci, paziņojot, ka viņš ir rupji pārkāpis biedrības rīcības standartus. Mediķu biedrība uzsvēra, ka sievietēm, kas jaunākas par 35 gadiem, implantēt vairāk nekā divus embrijus vienlaicīgi kategoriski netiek rekomendēts.

Nadja sāka mākslīgās apaugļošanas procedūras 1997. gadā, kad bija tikai 21 gadu veca. Pirmais bērns sievietei piedzima 2001. gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Padomju rūpniecība, ko iznīcināja nacionālisti!” Kas ticis noklusēts mītā par vareno rūpniecību padomju Latvijā?
4 minūtes
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Tagad meitenes mācīsies zāģēt, urbt un virpot, savukārt zēniem būs jāapgūst tamborēšana, adīšana un šūšana 24
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu 2
58 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Francijas prezidents Emanuels Makrons, viesojoties prezidenta pilī, koķetē ar sievu Bridžitu 1
2 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Daudzi latvieši domā, ka Igaunijā viss ir labāk. Cik reāli tas ir, atklāj “E-piim” valdes priekšsēdētājs Jānuss Murakass
Intervija 5 stundas