Veselam
Neticami stāsti

7 bērni vienlaicīgi! Kā šodien dzīvo pasaulē pirmie izdzīvojušie septiņīši?3


Lepnā māmiņa Bobija ar vecāko meitiņu un septiņīšiem, kuri, jau piedzimstot, iemantoja pasaules uzmanību!
Lepnā māmiņa Bobija ar vecāko meitiņu un septiņīšiem, kuri, jau piedzimstot, iemantoja pasaules uzmanību!
Photo: Ambassador/Sygma/Corbis/VCG via Getty Images

Ārsti bija pārliecināti, ka septiņīši neizdzīvos un Bobiju Makārtniju brīdināja par neskaitāmajiem riskiem, dzemdējot 7 bērnus. Bobija, protams, ārstiem neticēja un izlēma par labu grūtniecībai, dzemdējot septiņus mazuļus, kuriem šogad aprit 22 gadi, raksta ārzemju mediji. Kā ir dzīvot septiņīšu ģimenē?

Bobija ar vīru Keniju audzināja meitiņu, kad izlēma, ka vēlas vēl vienu bērniņu. Tā kā pāris ilgu laiku nevarēja palikt stāvoklī, viņi izlēma par labu mākslīgai apaugļošanai, pirms kuras ārsti brīdināja, ka pastāv dvīņu vai trīnīšu dzemdēšanas iespēja.

Bobija ar Keniju bija gatavi audzināt vairākus bērniņus, tomēr ārstu minējumi un brīdinājumi ne tuvu neatbilda patiesībai.

Kenijs ļoti labi atceras brīdi, kad uzzināja satraucošos jaunumus – viņš pēc pirmās sonogrāfijas piezvanīja sievai, jautājot, kā viss izskatās un vai ārstiem bijusi taisnība, cik bērnu būs? Sievas visai jocīgā balsī atbildējusi – septiņi.

Bobijas un Kenija pirmā meitiņa Mikaila bija liels palīgs septiņu brāļu un māsu audzināšanā.
Foto: Getty Images

Kopš tā brīža abi spēja vien domāt – kā iespējams pabarot un parūpēties par septiņiem bērniem vienlaicīgi? Šaubu bija daudz, bet ne brīdi par to, vai paturēt visus bērniņus, riskējot gan ar viņu, gan Bobijas veselību. Vecāki bija pārliecināti, ka vēlas iespaidīgo ģimenes pieaugumu, tā bija lemts.

Mazuļu audzināšanā palīdzēja gan radinieki, gan brīvprātīgās aukles.
Foto: Jay L. Clendenin / Polaris Images / EAST NEWS

Pēc ārstu aplēsēm, sievietēm, kuras gaida dvīņus, trīnīšus un vairāk bērnus vienlaicīgi, pastāv 50% iespēja piedzemdēt mazuli ar nopietnām veselības problēmām. Bobijas grūtniecību uzraudzīja neskaitāmi ārsti, bet viņa stāsta, ka jutusies salīdzinoši labi. Dzemdībās piedalījās 40 dažāda veida speciālisti.

Bobijas bērni piedzima 9 nedēļas ātrāk, visi – 3 meitenes un 4 zēni – izdzīvoja, bet pirmos 2 mēnešus mamma ar bērniem pavadīja slimnīcā, īpaši ciešā aprūpē. Diviem no bērniem ir cerebrālā trieka, viņi piedzīvojuši vairākas operācijas un šobrīd spēj pārvietoties bez ratiņkrēsla un kruķu palīdzības.

Foto: EAST NEWS

Atgriežoties mājās, vecākiem nācās pierast pie jaunas rutīnas – 42 pudelītēm un 52 autiņbiksītēm dienā. Radinieki, protams, palīdzēja. Ģimene ieguva valsts līmeņa atpazīstamību un pie viņiem personīgi apsveikt ar ģimenes pieaugumu ieradās pat toreizējais ASV prezidents Bils Klintons. Bezpeļņas organizācijas ģimenei piešķīra bezmaksas autiņbiksīšu piegādi divu gadu garumā, daudz ēdiena, jaunu māju un garantiju bez maksas studēt jebkurā Aiovas koledžā.

ASV prezidents Džordžs Bušs tiekoties ar divām no Bobijas meitiņām 2002. gadā.
Foto: REUTERS/Larry Downing

Kad bērni paaugās katrs centās palīdzēt mammai – kāds gatavoja ēst, cits mazgāja mašīnu vai palīdzēja mājas uzkopšanā. Kad bērni bija 10 gadus veci – ģimene nedēļā apēda apmēram 4 maizes klaipus, izdzēra 11 litrus piena un apēda 6 paciņas graudaugu. Uzturēt 10 cilvēku ģimeni pilnīgi noteikti nav viegli!

Lepnā ģimene šodien, bērni izauguši!
Foto: Getty Images

Šodien bērni jau ir izauguši – Kelsija, Natālija, Aleksa, Neitans, Kenijs un Džoels studē universitātē, bet Brendons izvēlējies militāro karjeru un drīzumā apprecēsies.

Saistītie raksti

Kelsija studē sabiedriskās attiecības, Aleksa studē pirmsskolas pedagoga profesiju, Natālija nodarbojas ar sportu, Džoels un Natans – datorzinātnēm. Kenets gūst panākumus būvniecības jomā.

Pēc tam, kad bērni pārvācās uz augstskolu studēt, vecāki pameta viņiem piešķirto milzīgo māju un atdeva to organizācijām, kas palīdz jaunajām māmiņām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Tagad meitenes mācīsies zāģēt, urbt un virpot, savukārt zēniem būs jāapgūst tamborēšana, adīšana un šūšana 22
3 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Daudzi latvieši domā, ka Igaunijā viss ir labāk. Cik reāli tas ir, atklāj “E-piim” valdes priekšsēdētājs Jānuss Murakass
Intervija 3 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pēteris Apinis: “Placebo, nocebo un Covid 19, jeb – kādēļ ar baidīšanas kampaņām tiek nodarīts vairāk slikta nekā laba!” 3
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Rīgas lidostas komanda pārsteidz ar dalību jestrā dejošanas izaicinājumā
57 minūtes
MB
Madara Briede
Dabā
“Labāk dedzināt paleti, nevis malku.” Latvijā jāmācās šķirot un izmantot koka atkritumus
3 stundas