Pumpas, nolobījusies āda un nokrituši nagi – māmiņas satraucas par jaunā Koksaki vīrusa izplatību 0

Agrāk, ja bērns saslima, tad visbiežāk zinājām, tā ir: angīna, gripa, bronhīts, plaušu karsonis, vējbakas. Pēdējā laikā bērniem uzglūn aizvien jaunas slimības, piemēram, Koksaki. Vairāki TV3 raidījuma Bez Tabu skatītāji ziņo, ka tieši ar šo slimību saslimst arvien vairāk bērnu.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Izrādās, ar Koksaki retos gadījumos var saslimt arī pieaugušie, tikai tad to dēvē par herpangīnu un izsitumi ir izolēti, tikai mutē, bet nav citviet uz ķermeņa.

Aplūkojot sociālajos tīklos atrodamo informāciju, bērnu mammas ir šokā – atvases apdraud jauns nezināms vīruss. Vienas dalās pieredzē ar citām, taču pie īstas skaidrības netiek.

CITI ŠOBRĪD LASA

Palīdziet mums, māmiņām, saprast, kas tas par vīrusu bērniem, kas riņķo pa Latviju? Kaut kāds jauns Koksaki vīruss. Zinu, ka daudzas mammas kreņķējas: bērni pumpaini, āda lobās nost un nagi krīt nost. Cik bīstams tas ir? Ar cieņu Sintija.

Ārsti atklāj, ka Koksaki vīruss izpaužas izsitumu veidā un pēc izskata līdzinās vējbakām. Bērnam mutes rajonā sāk veidoties pūšļaini, niezoši izsitumi, kas, saslimšanai attīstoties, var skart arī plaukstas, pēdas un citas ķermeņa daļas. Jāņem vērā, ka katra saslimšana ar šo vīrusu mēdz būt individuāla un dažos gadījumos slimnieku mēdz piemeklēt arī temperatūra un sāpošs kakls.

Izrādās, ka specifisku medikamentu, kā ietekmēt vīrusu, gan neesot. Šis vīruss atpazīts vien pēdējos gados. Atkarībā no slimības smaguma, tas tiek ārstēts stacionārā vai mājās ģimenes ārsta uzraudzībā.

Koksaki vīruss vairāk izplatīts bērniem, kas apmeklē bērnudārzus un skolas. Vīruss visagresīvākais ir ir siltajā laikā, bet rudens otrajā pusē tam vajadzētu mitēties.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.