
“Šie cilvēki pēc 10 gadiem būs visbagātākie!” IT speciālists aizsāk soctīklu diskusiju, atklājot biedējošu nākotnes ainu 0
Ar steigu mūsu ikdienu pārņem Mākslīgais intelekts (MI), tikko publicējām ziņu, ka pasaules lielākie uzņēmumi masveidā atlaiž darbiniekus, piemēram, uzņēmumā “Microsoft” 15 000 cilvēki palika bez darba, jo viņu pienākumus turpmāks veiks MI. Biedējoša nākotnes vīzija, par kuru runā daudzi, varbūt arī manu darbu reiz veiks robots? Un kā ar tavu? Par šo diskutē arī Threads lietotāji.
Kāda IT uzņēmuma vadītājs Tomass raksta: “Ziniet, kuri būs vieni no turīgākajiem cilvēkiem pēc 10 gadiem? Elektriķi, santehniķi, galdnieki un līdzīgu profesiju pārstāvji. Jo kamēr visi dzenas pēc ofisa darbiem, mārketinga tituliem un “remote life”, reālās prasmes kļūst retums.
Un kad kaut kas saplīst — vajag nevis prezentāciju, bet kādu, kas prot to salabot. Piedāvājums krīt, pieprasījums aug. Un tie, kuri māk ar rokām un galvu, drīz pelnīs vairāk nekā daudzi, kas raksta e-pastus.”
View on Threads
Komentāros cilvēki raksta, ka “jau šobrīd amatnieki pelna 2-3 reizes vairāk kā kantora darbinieki. Kantora darbiniekus ir krietni vienkāršāk aizvietot k amatniekus. ChatGPT trubas nevilks un jumtu neliks. ”
Kāds dalās pieredzē: “Viņi jau sen ir turīgāki par ofisa darbiniekiem. Vakar par loga remontu samaksāju 135 eiro, meistaram tas prasīja stundu.”
Tomēr ne visi piekrīt: “Nu kā to ņem. Savulaik 90desmitajos bija tāda profesija kā TV labotāji, zināja kura spuldze TV izdegusi, kas lācītim vēderā, nāk citi laiki un cita tehnika un tādas prasmes diemžēl nav nepieciešamas, nu labi tie cilvēki ir jau pensijā, bet būtība kā tāda vis iet uz priekšu un mainās. Neko 100% nevar paredzēt. Un nē es nesaku ka roku darbs izzudīs un mazāk svarīgs. Tieši otrādi cilvēks kā tāds svarīgs un nevajadzētu noniecināt ne vienu, ne otru, galvenais lai cilvēks godīgi ir spējīgs nopelnīt.”
Savukārt Ansis raksta, ka “šie cilvēki jau ir turīgi, bet nevar tā gluži teikt ka ofisa darbs pazudis. Skatoties ka robotikas tehnoloģija attīstās, iespējams tieši tehnoloģijas izaugsme ļaus cilvēkiem vairs nenodarboties ar bīstamiem un veselībai traucējošiem darbiem, kur manuprāt būvniecība ir topā. Var jau redzēt pieaugumu modulārajā tehnoloģija, kur ēku moduļus saražo rūpnīcā, un tad tikai aizved uz vietu un uzstāda. Pagaidām tos moduļus būve cilvēki ar robotu palīdzību bet iespējams nākotne tos pārņems tikai roboti.”