Foto – LETA

Sieviete nonāk slimnīcā pēc saindēšanās ar tvana gāzi 0

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā tika stacionēta sieviete, kura saindējās ar tvana gāzi pēc tam, kad mājā, iestājoties vēsākam laikam, bija ieslēgta autonomā apkures sistēma, portālu LA.lv informēja RAKUS sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Potetinova.

Reklāma
Reklāma
ASV vairs nevēlas pagaidu pamieru Ukrainā: Venss nāk klajā ar jaunu paziņojumu 42
Glābt vairs nebūs iespējams: Krieviju gaida spēcīgs trieciens jau pēc diviem mēnešiem
RAKSTA REDAKTORS
Oskara Zeizas piekautās sievietes stāsts: “Es kliedzu un cerēju, ka kaimiņi sadzirdēs”
Lasīt citas ziņas

Anesteziologs – reanimatologs Roberts Stašinskis komentē: “Sākas apkures sezona, līdz ar to, ņemot vērā iepriekšējo gadu statistiku, prognozējam, ka pacientu, kuri ir saindējušies ar tvana gāzi, skaits Toksikoloģijas un sepses klīnikā tikai pieaugs. Atskatoties vidēji gada laikā tādi ir ap simts. Diemžēl Latvijā visvairāk mirušo akūtas saindēšanās dēļ ir tieši no tvana gāzes, tāpēc tā ir liela un nopietna problēma.”

R. Stašinskis norāda, ka vairumā gadījumu šādas saindēšanās apstākļi ir saistīti ar ugunsgrēkiem, tomēr regulāri ir situācijas, kad galvenās aizdomas krīt uz autonomajām apkures sistēmām: “Nereti tie ir gāzes apkuras katli, no kuriem nenoskaidrotu iemeslu dēļ dzīvoklī ieplūst tvana gāze, kā rezultātā cilvēki saindējas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārsts atgādina, ka tvanam, kas ir indīga un toksiska gāze, nav ne smakas, ne krāsas, ne garšas, tāpēc pamanīt tā klātbūtni bez īpašiem detektoriem praktiski nav iespējams. Pirmie simptomi var būt galvassāpes, nogurums, slikta dūša, vemšana un caureja, ko cilvēki biežāk asociē ar kādu citu problēmu. Tāpēc īpaši svarīgi veikt regulāras apkures sistēmas pārbaudes, to uzticot tikai sertificētiem meistariem, lai neriskētu ar savu dzīvību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.