Foto – Shutterstock

Skaudība – atkarība no citiem cilvēkiem? Skaudības dažādās sejas atklāj latviešu psihoterapeites 4

Kas ir skaudība

Viens no grēkiem, cilvēces progresa dzinējspēks, noziegumu cēlonis (atceramies kaut vai Saljeri un Mocartu), sasniegumu pamats – tik pretrunīgi vērtētas tādas emocijas kā skaudība. Vai varbūt skaudība ir savdabīga atkarība? Atkarība no citiem cilvēkiem? Tu sevi salīdzini ar viņiem un tātad – esi atkarīga no viņu veiksmēm vai neveiksmēm, no viņu labklājības un panākumiem. Par skaudības tēmu aicinājām uz sarunu psihiatri un psihoterapeiti Olgu Strautzeli un psihoterapeiti Ivetu Valaini.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Iveta Valaine izskaidrojot skaudības jēdzienu uzsver, ka skaudība ir viena no visprimitīvākajām un fundamentālākajām emocijām. Varētu teikt, ka tās ir naidīgas jūtas pret otru cilvēku par to, ka viņam pieder tas, kas pašam ir liegts vai nepieder. Skaudības iemesls var būt ne tikai mantiskās vērtības, bet arī cilvēciskas īpašības, piemēram, skaistums, veselība, radošās spējas. Apskaudējs to augstu vērtē, bet pats nespēj sasniegt. Piemēram, bezbērnu sieviete apskauž sievieti, kurai ir bērni, neveiksmīgs vīrietis apskauž kolēģi, kurš spējis veiksmīgi pakāpties pa karjeras kāpnēm, vecas automašīnas īpašnieks – kaimiņu, kas pārvietojas jaunā spēkratā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.