“Uzņēmumam ir būtiski veidot elektrouzlādes vietas pie saviem apsaimniekošanas objektiem, bet tiek izmantoti arī publiskie uzlādes tīkli,” stāsta Jānis Bite. Attēlā – uzlādes vieta pie LVM ēkas Rīgā, Vaiņodes ielā.
“Uzņēmumam ir būtiski veidot elektrouzlādes vietas pie saviem apsaimniekošanas objektiem, bet tiek izmantoti arī publiskie uzlādes tīkli,” stāsta Jānis Bite. Attēlā – uzlādes vieta pie LVM ēkas Rīgā, Vaiņodes ielā.
Foto: Timurs Subhankulovs

Uzņēmumiem atkārtoti būs pieejams atbalsts energoefektivitātes paaugstināšanai, tostarp elektroauto iegādei 0

Valdība otrdien apstiprināja grozījumus atveseļošanas fonda atbalsta programmā, kuras ievaros uzņēmumiem atkārtoti būs pieejams finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai, atjaunojamo energoresursu (AER) tehnoloģiju plašākai izmantošanai, kā arī bezemisiju jeb elektroauto transportlīdzekļu iegādei.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), tuvāko nedēļu laikā AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”) uzsāks pieņemt uzņēmumu pieteikumus dalībai atbalsta programmas otrajā atlases kārtā par kopējo finansējumu 31,58 miljonu eiro apmērā, tostarp uzņēmumu energoefektivitātei – 12,46 miljoni eiro, saules paneļiem un citām AER tehnoloģijām pašpatēriņam – 15,85 miljonus eiro, kā arī elektroauto iegādei tikai eksportējošiem apstrādes rūpniecības komersantiem – 3,26 miljonus eiro.

Atlase tiks organizēta divu mēnešu garumā, un uzņēmumu iesniegtie projekti tiks savstarpēji salīdzināti atklātos konkursos, kuros lielāku punktu skaitu saņems projekti, kas nodrošinās lielāko siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu vai primārās enerģijas samazinājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalsts uzņēmējiem tiks sniegts kā aizdevums vai paralēlais aizdevums, lai paaugstinātu energoefektivitāti nedzīvojamās ēkās un ražošanas procesos vai īstenotu AER projektus pašpatēriņa nodrošināšanai. “Altum” aizdevums vai paralēlais aizdevums pieejams ar 30% kapitāla atlaidi pamatsummas dzēšanai jeb “Altum” samazinās aizdevuma apmēru 30% apmērā, bet ne vairāk kā 1,5 miljonu eiro, ja tiks īstenots plānotais projekts, sasniedzot tajā noteiktos mērķus.

Tāpat atbalsta programmas ietvaros būs pieejams atbalsts eksportējošiem apstrādes rūpniecības nozares uzņēmumiem elektroauto iegādei, – jaunu M1 kategorijas elektroauto iegādei. Līdz ar apstiprinātajiem grozījumiem atbalsta programmā atbalsts būs pieejams arī N1 kategorijas elektroauto iegādei. Atbalsts elektroauto iegādei būs pieejams kā līzinga garantija ar kapitāla atlaidi līdz 180 000 eiro.

Lai informētu uzņēmējus un visus interesentus par iespējām piesaistīt atbalstu energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu ieviešanai un elektrotroauto iegādei, Ekonomikas ministrija un “Altum” šā gada 23.maijā aicina uzņēmējus piedalīties vebinārā. Tāpat tajā arī eksperti informēs par saules paneļu uzstādīšanas kārtību un to, kas jāņem vērā, gatavojot energoaudita novērtējumu.

Atbalsta programmas “Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē)” mērķis ir sniegt atbalstu uzņēmumu ēku energoefektivitātes paaugstināšanai, atjaunojamo energoresursu (AER) tehnoloģiju plašākai izmantošanai, kā arī bezemisiju (elektroauto) transportlīdzekļu iegādei.

Atveseļošanas fonda programmas kopējais finansējums ir 76 miljoni eiro, no kuriem gandrīz 26 miljoni eiro paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai, 45 miljoni eiro – pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, bet piecus miljoni eiro būs iespējams izmantot elektroauto iegādes atbalstam.

Kopumā programmas ietvaros projektus plānots pieņemt trīs atlases kārtās. Atbalsta programmas pirmajā atlases kārtā, kas norisinājās līdz šā gada 4.janvārim, “Altum” saņēma pieteikumus no 138 uzņēmumiem, un no tiem 118 ir atbalstīti un aicināti pretendēt uz programmas aizdevumu ar kapitāla atlaidi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.