Foto – Shutterstock

Vai bērnam palīdz mēles masāža? 0

“Man ir meitiņa, piecus gadus veca, viņai ir attīstības traucējumi, neveidojas valoda, ir arī redzes problēmas. Pie logopēda esam gājušas, bet nesen internetā ieraudzīju video, ka Krievijā šādos gadījumos izmanto mēles masāžu. Vai arī Latvijā kāds strādā ar šo metodi?” Irēna Rīgā

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 3
Lasīt citas ziņas

Apvaicājot speciālistus, uzzinājām, ka šo metodi pārzina logopēde un speciālā pedagoģe Ieva Dziedātāja. Viņa savulaik skolojusies pie kādas kolēģes, kurai bijusi 20 gadu pieredze, attīstot valodu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (nu jau šī speciāliste mirusi). Viņa savā praksē izmantojusi arī mēles masāžu. I. Dziedātāja apguvusi šo metodi un piedāvā to līdztekus citiem artikulācijas aparāta vingrinājumiem un skaņu izrunas korekcijas veidiem.

“Mēles masāža Latvijā nav tradicionāla, reti kurš logopēds to veic, taču tā var palīdzēt bērniem ar neizteiktiem runas traucējumiem un arī tad, ja tie ir spēcīgi izteikti, smagas dizartrijas, logoneirozes un siekalošanās gadījumā. Protams, lai uzlabotu skaņu izrunu, ir nepieciešams laiks un milzīga pacietība, bet ar mēles masāžas palīdzību jau pēc 3 – 6 mēnešiem ir iespējams sasniegt vērā ņemamus rezultātus. Ir patīkami redzēt, ka pēc pilna mēles masāžas kursa bērna pašvērtējums ir cēlies un dzīves kvalitāte ir daudz augstāka nekā pirms tam,” uzsver I. Dziedātāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja bērnam līdz skolas gaitu uzsākšanai nav izveidojusies pareiza un precīza skaņu izruna, tas var radīt problēmas skolā – sarežģītāk apgūt mācību vielu, kā arī komunicēt ar vienaudžiem.

Mēles masāža palīdz bērniem nostiprināt artikulācijas aparāta muskulatūru un sagatavot to smagām artikulatīvām slodzēm, kā arī veikt skaņu nostiprināšanu.

Taču vispirms logopēde nosaka, vai bērnam ir nepieciešams mēles masāžas kurss: noskaidro artikulācijas aparāta kustīguma līmeni, pārslēgšanās spējas, lokanību, elastību, nogurdināmības pakāpi un muskuļu precizitātes līmeni.

Mēles masāžas seanss ilgst 30 minūtes. Kā tas notiek? Bērns atver plati muti un izbāž garu mēli, tad speciāliste liek lietā speciālos vingrinājumus mēlei. Katrs jāizpilda 30 reizes. Ik pēc pieciem vingrinājumiem bērnam un viņa mēlītei ļauj atpūsties.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.