Ārsts Pēteris Apinis

VIDEO. “Otrās potes nebūs!” Pēteris Apinis nofilmē, kā vakcinējas pret Covid-19 43

“Vakcinējos ar Johnson&Johnson vakcīnu – jāvakcinējas vienreiz!” savā Facebook kontā pie publiska vakcinēšanās video raksta ārsts Pēteris Apinis.

LA
LA.LV
Ziņas
“Pedagogiem, kuri nevakcinējas, jāparaksta dokuments, ka viņi bērnus nemīl.” Burkovskis skarbi par neizlēmīgajiem skolotājiem 276
19 stundas
RR
Ritvars Raits
Ziņas
“Pie vīna glāzes” kabinetā tika atklāta neizpaužama informācija. Prokurori un advokāti atzīst par vainīgām 54
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Deputāts Aldis Gobzems: “Pižons biju tajā laikā… Es nedzeru, nesmēķēju, sportoju, lasu un man patīk skaistas meitenes.” 61
1 diena
Lasīt citas ziņas

Pie video izcēlis pāris ieteikumus arī citiem:
• ja vakcinēties, tad sava ģimenes ārsta kabinetā, nevis tirgū vai sporta zālē. Vakcīnas ir zāles, ko nozīmē Tavs ārsts, nevis ciema kapelmeistars;

• Pavļuts ģimenes ārstiem par vakcinēšanu maksā zem pašizmaksas, taču miljonus izmet vakcinācijas birojam, avīzei, reklāmas rullīšiem, jaunai e-neseselībai. Medicīnas māsa vai ārsta palīgs par vakcināciju saņem mazāk par 20 eirocentiem, proti, mazak par eiro stundā, bet Vakcinācijas biroja vadītāja Juhhņēviča – vairāk par 10 000 eiro 40 darba dienās – proti, vairāk kā 30 eiro stundā;

CITI ŠOBRĪD LASA

• ja Jums ir iespēja – vakcinējieties ar Jansen/Cilag (Johnson@Johnson) vakcīnām – tās jāvakcinē 1 reizi. Tas nozīmē divreiz mazāk injekciju, blakņu un divreiz mazāk Pavļuta manavakcina. lv haosa

• es vakcinējos dēļ līdzcilvēkiem – nevēlos nevienam nekad pārnest šo vīrusu. Man jau bija antivielas – esmu pārslimojis Covid–19 asimptomātiski, man nav bail no slimības un man nav bail no vakcinācijas. Ja man būtu gudra veselības ministrijas vadība, tā cilvēkiem ar antivielām neliktu vakcinēties.

Iepriekš Apinis ir rakstījis par šo vakcīnu, gan tās trūkumiem, gan priekšrocībām.

27. februārī ASV Pārtikas un zāļu administrācija izsniedza ārkārtas lietošanas atļauju Johnson&Johnson/Janssen 26. tipa adenovīrusa vektora vakcīnai Ad 26.COV2.S. Nav ne mazāko šaubu, ka tuvākajā laikā šādu atļauju – izmantot Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu, sniegs arī Eiropas Zāļu aģentūra, tiklīdz būs veikusi vakcīnas paātrinātu vērtēšanu.

Paātrinātā vērtēšana ir viens no Eiropas Zāļu aģentūras rīkiem, kas noteikts normatīvajos aktos, lai paātrinātu daudzsološu zāļu, to vidū arī vakcīnu, vērtēšanu sabiedrības veselības ārkārtas situācijās.

Šķiet, ka Johnson&Johnson/Janssen vakcīnas nav tik efektīvas kā Moderna vai BioNTech/Pfizerm RNS vakcīnas, lai gan tikpat labi spēj novērst hospitalizāciju (smagus slimības gadījumus) un nāves gadījumus.

Toties Johnson&Johnson/Janssen vakcīna ir lētāka, vieglāk izgatavojama un izplatāma. Tai nepieciešama tikai viena vakcinācija, un blakusparādības mēdz būt daudzkārt vājākas. Zināma aizsardzība pret infekciju sākas 14 dienas pēc vakcinācijas, un pilnīga aizsardzība – 28 dienas pēc vakcinācijas.

Mans uzdevums ir vienkāršiem vārdiem pastāstīt par Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu divu iemeslu dēļ:

• ja šo informāciju sniegs superdārgi apmaksātais Vakcinācijas birojs, tad to nevarēs izlasīt un nevarēs saprast neviens, līdz ar to vakcinācijai tiks nodarīts kārtējais kaitējums;

• ja šo informāciju sniegs re:čekisti un viņiem pietuvinātie mēdiji, tad lasītāji no šīs informācijas sapratīs tikai „maskas, 2 metri, Kariņš gudrs, ziepes, aplikācija telefonā, pats sēdi mājās”.

Šī raksta autors ir kategorisks Kariņa mājsēdes ienaidnieks, jo kā redzam – visi valdības izdomātie zeķbikšu un grāmatu tirdzniecības, sportošanas un deguna elpošanas ierobežojumi tikai palielina saslimstību. Tai pašā laikā autors ir vakcinācijas fans un uzskata, ka vakcinācija var zemeslodi glābt no psihopandēmijas.

Un vēl viena piebilde – autors kā eiropietis mēdz definēt, ka Comirnaty vakcīnu ir radījuši vācu zinātnieki BioNTech, bet amerikāņu Pfizer ir tikai naudas avots. Tieši tāpat Johnson&Johnson vakcīna ir Eiropas zinātnieku veikums firmāJanssen–Cilag jeb JanssenBiotech, bet amerikāņu Johnson&Johnson atkal ir galvenokārt naudas avots.

Tādēļ šo rindu autors lieto paplašināto Johnson&Johnson/Janssen nosaukumu. Un vēl – autoram nav nekādu – ne materiālu, ne cita veida interešu vienas vai otras vakcīnas ražošanā vai izplatīšanā, un šis nudien nav reklāmraksts.

Autors atzīst, ka atrodas lielā akadēmiķa Kaspara Tāra rakstu un lekciju ietekmē. Atsaukšos arī uz Pasaules Veselības organizācijas paziņojumu, ka šī organizācija „uzskata, ka vienreizēji ievadāma (Johnson&Johnson/Janssen) vakcīna ir labākā iespēja pandēmijas apstākļos, uzlabojot piekļuvi dažādām iedzīvotāju grupām.

Astoņdesmit piecu procentu efektivitāte smagu Covid–19 slimību profilaksē potenciāli aizsargās simtiem miljonu cilvēku no nopietna un letāla Covid–19 iznākuma. Tā arī dod cerību palīdzēt mazināt milzīgo slogu, kas gulstas uz veselības aprūpes sistēmām un kopienām”.

Adenovīrusa vektora vakcīnas

Latvijas informācijas telpa ir pārpilna ar skaidrojumiem par nukleīnskābju – DNS un mRNS (Messenger RNS) vakcīnām. Šobrīd ir reģistrētas un Latvijā ļoti nelielā skaitā (paldies Kariņa valdībai, kas dara visu, lai vakcīnas Latvijā trūktu) pieejamas kompāniju Moderna (mRNA1273) un BioNTech/Pfizer (Comirnaty) mRNS vakcīnas, taču mRNS nestabilitātes dēļ, šīs vakcīnas ir jāuzglabā zemā temperatūrā.

BioNTech/Pfizer vakcīna ir jāuzglabā no -80°C līdz -60°C, bet Moderna -20°C temperatūrā. Šis vakcīnas sastāv no pilna garuma S proteīna kodējošas mRNS, kas ir iepakota lipīdu nanodaļiņās. Lipīdu nanodaļiņas (vienkāršoti – mikroskopiskas tauku bumbiņas) nodrošina mRNS iekļūšanu organisma šūnās, kā arī pasargā mRNS no degradācijas. Man šķiet, ka itin drīz reģistrācijā nonāks vēl viena mRNS vakcīna – Nīderlandē un Vācijā izstrādātā CureVacZorecimeran.

No DNS vakcīnām šobrīd III klīniskajā pētījumu fāzē atrodas tikai Indijas kompānijas CadilaHealthcare produkts ZyCoV-D.

Oksfordas Universitātes/AstraZeneca vakcīna AZD1222,kā arī Johnson&Johnson/Janssen vakcīna Ad26.COV2.S, Krievijā, Gamaleja institūtā izstrādātā vakcīna Sputnik V, Ķīnas kompānijas CanSinoBiologics vakcīna Ad5-nCoV ir adenovīrusa vektora vakcīnas.

Adenovīrusu vektoru vakcīnu darbības princips ir līdzīgs DNS vakcīnām. Vakcīna no SARS-CoV-2 saturtikai S proteīna ģenētisko informāciju DNS formā, kas tiek iekļauta modificēta adenovīrusa genoma sastāvā.
Adenovīrusi ir cilvēka organismam samērā nekaitīgi un mēdz izraisīt iesnām līdzīgus simptomus.

Modificētais adenovīruss ar S proteīna gēnu organism šūnās iekļūst daudz efektīvāk. Tomēr lielai daļai cilvēku dzīves laikā ir izstrādājusies imunitāte prêt adenovīrusiem, tādēļ imūnāsistēma vakcīnu nobendē vēl pirms vakcīna spēj iedarboties. Tādēļ Oksfordas Universitātes /AstraZenecaAZD1222 vakcīna satur modificēt ušimpanžu adenovīrusu.

Pārējās šobrīd pieejamās vai pētāmās adenovīrusu vektoru vakcīnas satur modificētus 5. un/ vai 26. tipa cilvēku adenovīrusus. Johnson&Johnson/Janssen ir radījusi 26. tipa adenovīrusa vektora vakcīnu. 26. tipa adenovīruss, kas ir Johnson&Johnson/Janssen vakcīnā, ir ģenētiski veidots, lai tas varētu inficēt šūnas, bet tur nevairotos.

Tas nevar izplatīties ķermenī un nerada cilvēkiem saaukstēšanos. Tāpat kā Moderna un BioNTech/Pfizer vakcīnas, arī šī vakcīna sniedz ģenētiskas instrukcijas. Adenovīrusu vektoru vakcīna ir droša, jo adenovīruss nevar vairoties cilvēka šūnās vai izraisīt slimību, bet SARS-CoV-2 smailais proteīns nevar izraisīt Covid–19 bez pārējā koronavīrusa klātbūtnes. Šāda pieeja nav jauna. Savulaik tieši Johnson&Johnson/Janssen izmantoja līdzīgu metodi, lai pagatavotu vakcīnu pret Ebolasvīrusu.

Krievijas vakcīna Sputnik V arī ir adenovīrusa vektora vakcīna, taču tās sastāvā ir gan 26. tipa adenovīrusu vektors pirmajai devai, gan 5. tipa adenovīrusu vektors otrajai devai. Vadoties no dažādām publikācijām, Sputnik V, šķiet, ir efektīvāka par savu tiešo konkurentu Oksfordas Universitātes/AstraZeneca un Johnson&Johnson/Janssen vakcīnām.

Johnson&Johnson/Janssen vakcīna jāpotē tikai vienreiz

Tā ir liela priekšrocība. Vairāki pētījumi parāda, ka zināma daļa vakcinēto nevēlas (aizmirst, ignorē) otro vakcinācijas reizi, kas ir būtiska Moderna, BioNTech/Pfizer, Oksfordas Universitātes/AstraZeneca vakcīnām. Ir noteikts, ka BioNTech/Pfizer vakcīnas otrā daļa būtu jāsaņem ar trīs nedēļu starplaiku, bet Moderna vakcīna – ar četru nedēļu starplaiku.

Interneta vietnēs, kurās ļaudis mēdz dalīties ar saviem vakcinācijas piedzīvojumiem un šausmu stāstiem par vakcīnu blaknēm, nezināma iemesla dēļ dominē informācija, ka otrajai devai ir vairāk blakņu, un tā ir sliktāk panesama (pierādījumu šim apgalvojumam nav).

Dažādās pasaules valstīs tiek novērots, ka 10–20% cilvēku pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas kavē vai vispār nesaņem otro vakcīnas devu.

Pasaules medicīnas literatūrā noris diskusijas par to –vai varbūt zināmai ļaužu grupai (personas bez patstāvīgas dzīvesvietas, personas ar atkarībām, personas ar psihhiskām slimībām utt.) būtu pareizi dot šīs vakcīnas kā vienu devu. Lielākais opponents šādai rīcībai ir Baltā nama galvenais medicīnas consultants doctors Entonijs Fauci (Anthony Fauci), kurš baidās dot tikai vienu BioNTech/Pfizer vai Moderna vakcīnas devu, jo tas var atstāt cilvēkus tikai daļēji aizsargātus.

Eiropā, kur visas valstis sastopas ar vakcīnu trūkumu, noris diskusijas –vai pagarināt laiku starp devām, lai iespējami vairāk cilvēku varētu saņemt pirmo vakcīnu un tādējādi iegūt vismaz nedaudz aizsardzības.

Latvijas gadījumā, kur ir pat radīta speciāla Haosa aģentūra ar nosaukumu „Vakcinācijas birojs”, vakcinācija ar vienu devu, loģiski, nozīmētu samazināt haosu par 50%. Šis apgalvojums gan nav pārliecinošs, jo platforma Manavakcina.lv noteikti radītu jaunus sarežģījumus vakcinācijā un kaut kā pamanītos piespiest Johnson&Johnson/Janssen vakcīnas injicēt divas vai trīs reizes.

Johnson&Johnson/Janssen vakcīna ir pārbaudīta un pierādīta, ka aizsargā cilvēkus ar vienu devu, lai gan joprojām tiek veikti pētījumi, lai noskaidrotu, vai divas devas varētu nodrošināt lielāku aizsardzību no Covid–19.

Johnson Johnson/Janssen vakcīna ir ļoti plaši pārbaudīta, t.sk. uz Apvienotās karalistes celmu N501Y un Dienvidāfrikas celmu 501.V2(B.1.351)

Kā jau iepriekšrakstīju, literatūrā var smelties atziņu, kaSputnik V, šķiet, ir efektīvāka par saviem tiešajiem konkurentiem. Tomēr šajā optimistiskajā slēdzienā nav ņemts vērā fakts, ka Sputnik V pārbaudes laikā vēl nebija sastopami Lielbritānijas un Dienvidāfrikas vīrusa varianti, bet Johnson&Johnson/Janssen tika pārbaudīta arī uz tiem.

Johnson&Johnson/Janssen vakcīna tika pārbaudīta dažādās populācijās un plašā laika joslā. To pārbaudīja uz 43,783 cilvēkiem ASV, Dienvidāfrikā un Latīņamerikā, un lielākā daļa pārbaužu tika veiktas vairākus mēnešus vēlāk pandēmijas laikā nekā BioNTech/Pfizer un Moderna vakcīnas, kuras pētījumus un testēšanu veica pērnajā pavasarī un vasarā.

Interesanti lasīt atskaites – Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu pētīja astoņās valstīs trijos kontinentos, pētījumos bija iekļauti ļoti atšķirīgi iedzīvotāji, tostarp 34% dalībnieku, kas vecāki par 60 gadiem. Pētījumā piedalījās 44% Amerikas Savienoto Valstu dalībnieku, 41% iedzīvotāju Centrālajā un Dienvidamerikā (Argentīnā, Brazīlijā, Čīlē, Kolumbijā, Meksikā, Peru) un 15% Dienvidāfrikā.

Četrdesmit pieci procenti dalībnieku ir sievietes, 55% vīriešu. Starp dalībniekiem 59% bija baltādainie un Kaukāza izcelsmesie dzīvotāji, 45% bija latīņu izcelsmes, 19% bija melnādainie/afroamerikāņi, 9% irindiāņi un 3% –aziāti.

Pētījumā nebija statistiski ticamu rezultātu atšķirību starp rasēm, taču bija atšķirīga pēc iedzīvotāju ģeogrāfiskās dzīvesvietas – 28 dienas pēc vakcinācijas ASV aizsardzības līmenis prêt vidēji smagu līdz smagu Covid–19 infekciju bija augstāks nekā Latīņamerikā un Dienvidāfrikā. 3. fāzes pētījums bija randomizēts, dubultakls, placebo kontrolēts klīnisks pētījums, kas ļāva novērtēt vienas vakcīnas devas drošumu un efektivitāti, salīdzinot ar placebo pieaugušajiem no 18 gadu vecuma.

Drošuma un efektivitātes dati tika balstīti uz 43,783 dalībniekiem, no kuriem 468 pēc vakcinācijas diagnosticēja simptomātiskus Covid–19 slimības gadījumus.
Salīdzināšanai – BioNTech/Pfizer vakcīna tika pārbaudīta 43000 cilvēku ASV, Vācijā, Turcijā, Dienvidāfrikā, Brazīlijā un Argentīnā. Moderna tika testēta 30 000 cilvēku ASV.

Ir ziņots tikai par vienu anafilakses gadījumu uz 43,783 cilvēkiem, kas ir pārbaudījuši Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu.

Tātad Johnson&Johnson/Janssen vakcīna tika pārbaudīta jau pēc tam, kad sāka cirkulēt daži no jaunajiem koronavīrusa variantiem, ieskaitot Dienvidāfrikas mutāciju, kura, šķiet, vājina vīrusa atpazīšanu organismā, tostarp pēc vakcinācijas.

Vakcīnām atšķirīga efektivitāte – cik tas nozīmīgi

Viens, ko cilvēki varētu uzreiz pamanīt par Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu, ir tas, ka tā izskatās mazāk efektīga par BioNTech/Pfizer un Moderna vakcīnu efektivitāti. Šovakcīnu iedarbīgums klīniskajos pētījumos bija no 94% līdz 95%. BioNTech/Pfizer vakcīnas reālie izmantošanas rezultāti Izraēlā liecina, ka efektivitāte dzīvē pat ir augstāka nekā pētījumos.Simptomātiskas Covid–19 risks samazinājās par 94% cilvēkiem, kas saņēma divas vakcīnas devas, proti – mazāk par 6%vakcinēto inficējās ar koronavīrusu simptomātiski.

Savukārt kopējā Johnson&Johnson/Janssen vakcīnas vispārējā efektivitāte bijusi 66% prêt vidēji smagu slimību. Taču tā bija 85% iedarbīga prêt smagu slimību, un, laikā arī būtu, 100% efektīva nāves profilaksē, jo neviens, kurš saņēmis vakcīnu, nav miris no Covid-19.

Spekulācijas ap dažādiem procentiem rada iespēju, ka cilvēki uztver Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu kā otrās šķiras vakcīnu. Šāda tendence, kāda dažbrīd vērojama Latvijā ar Oksfordas Universitātes/AstraZeneca vakcīnām, ASV publiskajā telpā parādījusies ar Johnson&Johnson/Janssen vakcīnām. Tiek netieši norādīts, ka ir pirmās un otrās šķiras vakcīnas, no kurām pēdējās attiecas uz ļaudīm ar zemiem ienākumiem, lauku ļaudīm vai atstumtām kopienām. Šie apgalvojumi patiesībā palielina pastāvošo neuzticību visam vakcinācijas procesam.

Vismaz Latvijā būtu jālūdz valsts vadītājam ar krievu valodas filologa izglītību un ministram – pianistam neizteikties salīdzinošā formā par vakcīnām, vai arī vienlaikus ar šiem paziņojumiem uzrakstīt iesniegumu Rīgas Stradiņa universitātes uzņemšanas komisijai ar gatavību studēt sešus gadus vispārējās ārstniecības studiju programmā un vēl piecus gadus rezidentūrā.

BioNTech/Pfizer vakcīna jāglabā temperatūrā no -80 º C līdz -60 º C temperatūrā, bet Johnson&Johnson/Janssen vakcīna – ledusskapī

mRNA vakcīnas jāpārvadā un jāuzglabā below–freezing, un, lai tās varētu droši izplatīt, ir nepieciešama sarežģīta aukstuma ķēde.BioNTech/Pfizer lipīdu nanodaļiņas (mikroskopiskās tauku bumbiņas), kurās ievietots pilna garuma S proteīna kodējošas mRNS ir vārgas. BioNTech/Pfizer vakcīna jāuzglabā un jāpiegādā temperatūrā no -80 º C līdz -60 º C.

SAISTĪTIE RAKSTI

ASV Pārtikas un zāļu aģentūra FDA gan ir jau nedaudz atvieglojusi šīs prasības, ASV vakcīnu drīkst uzglabāt ledusskapī piecas dienas, taču tā jāizlieto sešu stundu laikā pēc atkausēšanas un atšķaidīšanas.BioNTech/Pfizer vakcīna pirms lietošanas jāatšķaida, to nedrīkst kratīt, bet rūpīgi jāapgriež tieši 10 reizes, lai to samaisītu.
Arī Moderna vakcīna ir jāatsaldē un ar to ir rūpīgi jārīkojas.

Moderna vakcīnu var uzglabāt aptuveni- 20 °C temperatūrā (mājas saldētavas temperatūrā). Savukārt Johnson&Johnson/Janssen vakcīnu var uzglabāt vienkāršā ledusskapī, kas ievērojami atvieglo to glabāšanu un piegādi. Īsumā – slimnīcas un klīnikas var glabāt BioNTech/Pfizer vakcīnu 5dienas, Moderna vakcīnu– 30 dienas, Johnson & Johnson/Janssen vakcīnu – trīs mēnešus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Stacionāros palielinājies smagā stāvoklī esošo Covid-19 pacientu īpatsvars
10 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Flebologs Žoržs Žabūrs: “Tas ir mīts, ka vēnu slimības piemeklē vien gados vecus cilvēkus” 1
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Praktiski piemēri, kā likvidēt smaguma sajūtu, pampumu un tūsku kājās pēc garas darba dienas!
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklājot 141 jaunu Covid-19 gadījumu, kumulatīvais rādītājs sarūk līdz 125,8 5
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pedagogiem, kuri nevakcinējas, jāparaksta dokuments, ka viņi bērnus nemīl.” Burkovskis skarbi par neizlēmīgajiem skolotājiem 276
19 stundas
RR
Ritvars Raits
Ziņas
“Pie vīna glāzes” kabinetā tika atklāta neizpaužama informācija. Prokurori un advokāti atzīst par vainīgām 54
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Deputāts Aldis Gobzems: “Pižons biju tajā laikā… Es nedzeru, nesmēķēju, sportoju, lasu un man patīk skaistas meitenes.” 61
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Strādās stundu, bet saņems to pašu, ko pilnu slodzi strādājošais. Eksperte par nodokļu sistēmas nepilnībām 40
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Jāpieliek punkts šim padomju mantojumam.” Levits par latviešu diskrimināciju darba tirgū, ja viņi neprot krievu valodu 174
5 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 7
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
30. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka” pieejamākus padara 200 pieprasītus aptiekas produktus 4
6. aprīlis, 2021
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā izmantotas jau vairāk nekā miljons vakcīnu pret Covid-19 devas 4
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Maskavā veiks obligātu vakcināciju pret Covid-19 28
1 diena
LE
LETA
Veselam
Otrdien Latvijā atklāti 156 Covid-19 gadījumi, bet ir mirušie 5
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Vai “AstraZeneca” vakcīna aizsargā no Covid-19 Indijas paveida? 41
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Znotiņš: Maksāt par vakcinēšanos nav godīgi pret tiem, kuri pirmie apzinīgi gāja potēties 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Cik Covid-19 slimnieku šobrīd Daugavpilī, Jelgavā un citās lielākajās pilsētās? 1
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Jābūt milzīgai nekaunībai, lai prostitūta tiesā mēģinātu pierādīt, ka nav prostitūta,” Lapsa par Vonsoviča apsūdzību 5
19 minūtes
LE
LETA
Ziņas
“Jāpieliek punkts šim padomju mantojumam.” Levits par latviešu diskrimināciju darba tirgū, ja viņi neprot krievu valodu 174
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karstums pieņemsies spēkā – gaiss sakarsīs līdz +30 grādiem. Prognoze piektdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Kokteilis
63 gadu vecumā mūžībā devies latviešu mūziķis Gunārs Meijers 3
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Radošie paliks bez biksēm vai noies pagrīdē.” Timrots par nodokļu reformu 38
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ventspils novadā mežstrādnieki strādā vilku “ielenkumā”: vilks bija tik tuvu, ka varēja sajust tā smaku… 11
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Strādās stundu, bet saņems to pašu, ko pilnu slodzi strādājošais. Eksperte par nodokļu sistēmas nepilnībām 40
9 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
TV personība Sandijs Semjonovs par dzīvi: “Kā cirka spēlē – uzmet kauliņu, ej uz augšu, bet pēc brīža – esi lejā…” 3
Intervija 5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Deputāts Aldis Gobzems: “Pižons biju tajā laikā… Es nedzeru, nesmēķēju, sportoju, lasu un man patīk skaistas meitenes.” 61
1 diena
RR
Ritvars Raits
Ziņas
“Pie vīna glāzes” kabinetā tika atklāta neizpaužama informācija. Prokurori un advokāti atzīst par vainīgām 54
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pedagogiem, kuri nevakcinējas, jāparaksta dokuments, ka viņi bērnus nemīl.” Burkovskis skarbi par neizlēmīgajiem skolotājiem 276
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Artūrs un Artis
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Šos pabalstus viņiem būtībā samaksāja citi cilvēki.” 500 eiro saņēmušas arī personas, par kurām nav maksāti nodokļi 53
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā sajauca galvu cilvēkiem, ka tālāk jau vairs nav kur,” Šmidre par šī brīža lielāko ažiotāžu 73
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Tās ir pilnīgas šausmas, kas notiek resorā, kopš tur iestādīts Briseles invazīvais meženis. Egila Līcīša feļetons 10
1 diena
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai darba devējs drīkst atlaist tikai tāpēc, ka esi pensionārs?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Tā princi Čārlzu var atļauties uzrunāt tikai mīļākā vedekla: atklājies, kādā mīļvārdiņā Keita Midltone sauc vīra tēti 5
1 diena
LE
LETA
Veselam
Stacionāros palielinājies smagā stāvoklī esošo Covid-19 pacientu īpatsvars
16:00
LA
LA.LV
Ziņas
“Jābūt milzīgai nekaunībai, lai prostitūta tiesā mēģinātu pierādīt, ka nav prostitūta,” Lapsa par Vonsoviča apsūdzību 5
15:51
LA
LA.LV
Ziņas
Nodarbinātības un atveseļošanas veicināšana Eiropā
15:46