×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Ar Baltijas ratiņtenisa kausu 11. decembrī Rīgā atklās īpaši cilvēkiem ratiņkrēslos pielāgotus tenisa kortus

Fotogrāfijā ratiņtenisists Agris Lasmans spēles laikā. Publicitātes fotoFotogrāfijā ratiņtenisists Agris Lasmans spēles laikā. Publicitātes foto
Par ratiņtenisu Latvijā

Ratiņteniss ir teniss cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tas ir sporta veids, kurš tiek spēlēts uz klasiskā tenisa laukuma, ar klasiskajām tenisa bumbām un raketēm, vienīgā atšķirība ir tā, ka bumba drīkst atlēkt divas reizes un cilvēki pārvietojas speciālajos tenisa ratiņkrēslos. Latvijā ratiņteniss sāka attīstīties 2012.gadā, pateicoties Terēzai Stenclavai un Žanetei Vasaraudzei. Cilvēki ar kustību traucējumiem treniņus apmeklē labprāt un regulāri. Talantīgākie sportisti ar kustību traucējumiem ir guvuši panākumus arī starptautiskajā arēnā. Šogad Latvijas izlases ratiņtenisisti pirmo reizi Latvijas vēsturē piedalījās ratiņtenisa Pasaules čempionāta Eirozonas kvalifikācijā, un bija pirmā no Baltijas valstīm, kuru pārstāvēja gan sieviešu, gan vīriešu izlase. Pasaules reitingā šobrīd atrodas septiņi Latvijas ratiņtenisti, kas ir labākais rādītājs starp Baltijas valstīm.

Piektdien, 11.decembrī Rīgā tiks atklāti Latvijā pirmie tenisa korti, kuri ir pilnībā pielāgoti cilvēkiem ratiņkrēslos. Atklāšanas ietvaros tenisa klubam “Enri” piederošajos tenisa kortos notiks Baltijas ratiņtenisa kauss “Vienādas iespējas”.

Šāda mēroga sacensības Baltijā norisināsies pirmo reizi. Tās tiek organizētas trijos etapos – Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. Piektdien Rīgā notiks fināletaps, kura noslēgumā uzvarētājiem tiks pasniegts ceļojošais kauss.

Pasākuma ietvaros plkst.11:00 notiks paraugdemonstrējumi integrētajā tenisā. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks spēlēs pārī ar Latvijas ratiņtenisa izlases spēlētāju Agri Lasmanu, kuriem pretī stāsies “Enri” kluba īpašnieks Jevgēnijs Nimets pārī ar izlases ratiņtenisistu Maksimu Voroņecki.

Plkst. 12:00 notiks turnīra oficiālā atklāšana, kurā piedalīsies A.Ameriks, LR Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, Latvijas Tenisa savienības (LTS) viceprezidents Ivars Godmanis, LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, Latvijas paralimpiskās komitejas priekšsēdētāja Daiga Dadzīte, Latvijas ratiņtenisa dibinātāja Latvijā Terēza Stenclava, Latvijas Tenisa tiesnešu asociācijas prezidents Konstantīns Zasjadko u.c.tenisa entuziasti.

LTS ģenerālsekretārs K.Lejnieks: “Ratiņteniss cilvēkiem, kuri traumas vai slimības rezultātā ir piekalti pie ratiņkrēsla, ļauj rehabilitēties gan garīgi, gan fiziski, jo rehabilitācija caur sportu reizēm ir vienīgā cerība atgriezties dzīvē. Jau vairāk nekā trīs gadus Latvijā, pateicoties ratiņtenisa treneres Terēzas Stenclavas entuziasmam, ir aktivizējies ratiņteniss, paldies viņai par to! Tagad ratiņtenisistiem Latvijā būs arī īpaši piemēroti tenisa korti un mēs ceram, ka tas vairos ratiņtenisa popularitāti.”
Turnīrā spēlēs Latvijas sieviešu un vīriešu ratiņtenisa izlase, Igaunijas sieviešu un vīriešu ratiņtenisa izlase un Lietuvas vīriešu izlase. Turnīrs norisināsies tenisa klubam “Enri” piederošajos tenisa kortos Vaidavas ielā 4a, Rīgā, piektdien, 11.decembrī, no plkst. 12:00. Aicinām mediju pārstāvjus paraugdemonstrējumus un turnīra oficiālo atklāšanu apmeklēt klātienē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+