×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Sola meklēt veidu, kā C hepatīta ārstēšanu padarīt pieejamāku pacientiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Hepatīta biedrība, nozares eksperti un veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) trešdien tikšanās laikā vienojās par kopīgu risinājumu meklēšanu C hepatīta pacientu situācijas uzlabošanai, lai mazinātu pacientu līdzmaksājuma apmēru un pavērtu cerību tiem C hepatīta pacientiem, kuriem nepieciešamas jaunākās ārstniecības metodes.

“Biedrība jau ilgstoši cīnās par to, lai C hepatīta ārstēšana būtu pieejama tiem, kuriem tā ir nepieciešama, tāpēc esam patiesi gandarīti par ministra gatavību aktīvi iesaistīties problēmas risināšanā,” pēc tikšanās stāsta Hepatīta biedrības pārstāvis Kristaps Kaugurs.

“Pacienti nevar atļauties ārstēšanos augsto līdzmaksājumu dēļ, tāpēc kopā ar mediķiem un citiem nozares ekspertiem cenšamies rast vispieņemamāko risinājumu, ko valsts spēj atļauties. Ministrs un viņa komanda augsti novērtēja biedrības iniciatīvu un apņēmās jau jaunnedēļ sākt darbu pie nepieciešamo dokumentu sagatavošanas risinājuma prezentēšanai Ministru kabinetā. Biedrība, neapšaubāmi, sekos līdzi solījumu pildīšanai un sniegs savu atbalstu šī procesa gaitā,” apliecina Kaugurs.

Biedrība jau iepriekš guvusi gan 13 600 Latvijas pilsoņu, gan Saeimas vienbalsīgu atbalstu C hepatīta slimības ārstēšanai pilnībā par valsts līdzekļiem, tādēļ Veselības ministra solītais atbalsts ir nozīmīgs solis, lai visiem C hepatīta slimniekiem nodrošinātu valsts apmaksātu ārstēšanu.

Lai arī pateicoties līdzšinējām sarunām ir panākts, ka C hepatīta medikamentu kompensācija 100% apmērā tiek apmaksāta trūcīgajām personām un bērniem līdz 18 gadu vecumam. Pieaugušiem slimniekiem valsts ārstēšanos sedz 75% apmērā.Tas arvien ir liels finansiāls slogs vairumam pacientu, jo saskaņā ar pagājušā gada datiem ikmēneša līdzmaksājums sastāda vidēji 210 – 300 EUR mēnesī.

Atgādinām, ka pirms diviem gadiem vairāk nekā 13 600 vēlētāju parakstītā iniciatīva par 100% valsts atbalsta piešķiršanu C hepatīta pacientiem tika nodota izskatīšanai Saeimā, kura uzdeva to izvērtēt un sagatavot priekšlikumus kompensācijas apjoma palielināšanai Ministru kabinetam.

Lai arī par valsts atbalsta palielināšanu Saeimā vienbalsīgi nobalsoja visi deputāti, aizvien norisinās diskusijas starp biedrību un valsts institūciju pārstāvjiem, jo skaidrs rīcības plāns un likumprojekts par medikamentu kompensācijas palielināšanu arvien nav pieņemts.

Taču biedrība tic, ka veselības ministrs spēs rast konkrētus risinājumus C hepatīta pacientu atbalstam un drīz vien tiks panākts vēlamais rezultāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ir tikai viena efektīva metode ….

Draugiem Facebook Twitter Google+