×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

“Centrālā Laboratorija” aicina skolēnus uz bioloģijas stundu

laboratorija_SXC_13

Novembrī sāksies izglītojošs projekts “Par ko kļūt?” 9.– 12. klašu skolēniem. “Centrālā laboratorija”, kas ir viena no Latvijā lielākajām klīniskās diagnostikas laboratorijām, uzsāka jaunu izglītojošu projektu “Par ko kļūt?”, kas paredzēts 9.– 12. klašu skolēniem.

Projekta ietvaros uzņēmums aicina skolēnus kopā ar skolotājiem apmeklēt bioloģijas mācībstundu, kura tiks organizēta laboratorijas galvenā diagnostikas korpusa telpās, kas nesen sācis darbu Rīgas 1. slimnīcas teritorijā, Šarlotes ielā 16.
Mācībstundas laikā uzņēmuma „Centrālā laboratorija” darbinieki piedāvās skolēniem ekskursiju, iepazīstinās viņus ar laboratorijas speciālista un laboratorijas ārsta profesijām, demonstrēs, kā darbojas diagnostikas aprīkojums, un pastāstīs par mūsdienu biomedicīnas sasniegumiem un tendencēm.

“Latvijas darba tirgū ir jūtams nopietns profesionālu darbinieku trūkums tādā medicīnas pakalpojumu jomā kā klīniskās diagnostikas laboratorisko izmeklējumu veikšana,” saka Stella Lapiņa, “Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja. “Mēs ceram, ka mūsu īstenotais projekts ne tikai vienkārši sniegs Latvijas vecāko klašu skolēniem noderīgu informāciju, bet arī kādai daļai no viņiem dos izšķirošu impulsu nākamās profesijas izvēlē.”

“Centrālās laboratorijas” galvenais diagnostikas korpuss no izglītības viedokļa ir patiešām unikāla platforma. Tas tika atklāts 2015. gada septembrī un ir nodrošināts ar visprogresīvākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. Laboratorijas vajadzībām ir iegādāts visjaunākais aprīkojums no pasaulē vadošājiem ražotājiem, piemēram, Roche, Abbott, Siemens u. c. kuri ir efektīvi un mūsdienīgi konveijera tipa analizatori, daži no tiem patlaban ir vienīgie Baltijas reģionā.

Publisku pasākumu organizēšana “Centrālās laboratorijas” galvenajā diagnostikas korpusā ir iespējama, pateicoties nestandarta risinājumam, kas izmantots ēkas rekonstrukcijas etapā. Tiešās laboratorijas telpas ir izvietotas zonā, kas robežojas ar uzgaidāmo zāli un savā starpā nodalītas ar stikla sienu. Līdz ar to apmeklētājiem ir iespēja vērot diagnostisko izmeklējumu darba procesu.

Latvijas skolās “Centrālās laboratorijas” iniciatīva īstenot pasākumus projekta “Par ko kļūt?” ietvaros izraisīja interesi. Jau 4. novembrī laboratorija uzņems pirmos ekskursantus, kuri uz „izbraukuma” bioloģijas stundu Rīgā ieradīsies no Cēsīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+