Foto – Shutterstock

Vai jāmaina dzirdes aparāts? 0

“Esmu 76 gadus vecs I grupas invalīds, kuram nepieciešams dzirdes aparāts. Nopirktais darbojas septiņas stundas, pēc tam 10 stundas jāuzlādē, turklāt ir dārgs. Kā lai zina, kurš dzirdes aparāts ir labs?” ROMĀNS PUNDURS PRIEKUĻU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Lasīt citas ziņas

Surdoloģiskās un vestibulārās rehabilitācijas centra “Surdovest” otolaringologs Aivars Plēpis ievērojis, ka daudzi par dzirdes aparātiem mēdz saukt arī dzirdes pastiprinātājus, kas maksā lētāk un kam ir nedaudz zemāka skaņas kvalitāte nekā digitālajām ierīcēm. Laba ierīce maksā dārgi, vismaz 200–250 eiro un pat vairāk. Viss atkarīgs no dzirdes zuduma pakāpes, individuālajām vajadzībām, vēlmēm un iespējām.

Cenu nosaka ražotājs, izplatītājs, modelis, sarežģītības pakāpe un komplektācija. Ir digitālie un analogie, aizauss un iekšauss dzirdes aparāti, turklāt daži ir tik mazi, ka ausī nav pamanāmi. Jo modernāka un miniatūrāka ierīce, jo tā ir dārgāka. Aparātam var izvēlēties programmas uzstādījumus un īpaši pielāgot to skaņām parkā, koncertā, birojā un citviet.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aivars Plēpis uzsver, ka I grupas invalīdiem jādodas pie ģimenes ārsta, lai saņemtu nosūtījumu pie otolaringologa, kurš nosaka dzirdes zudumu. Pamatojoties uz audiogrammu un ārsta slēdzienu, piemērotu dzirdes aparātu Latvijas Nedzirdīgo savienības Surdotehniskās palīdzības centrā (Rīgā, Elvīras ielā 19) var saņemt bez maksas. Filiāles ir Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī.

Ja nopirktais dzirdes aparāts ātri izlādējas, iemesls var būt gan tehnisks brāķis, gan nepareizi veikta pieregulēšana atbilstīgi dzirdes traucējumiem.

Dzirdes aparāts nav tikai ierīce, kas elektroniski pastiprina skaņu. Tā paredzēta, lai cilvēki ar dzirdes traucējumiem uzlabotu iespēju saklausīt. Ierīce pārveido uztvertās skaņas, pārvada uz ausī ievietoto mikrofonu un pastiprina tās, kuras lietotājs dzird sliktāk. Tāpēc katrs dzirdes aparāts speciāli jāpielāgo ausij. Ne vienmēr tas izdodas vienā piegājienā – iespējams, pie speciālista jāatnāk vēlreiz, lai netiktu pastiprinātas skaņas, ko lietotājs dzird labi, jo no skaļajām skaņām var sāpēt galva.

Aparāta izvēli nosaka slimība, kas pasliktinājusi dzirdi, tās zuduma pakāpe un blakussaslimšanas, bet dzirdes aparāts jāiegādājas sertificētā firmā, kurā pēc dzirdes pārbaudes un programmas pielāgošanas ierīci iespējams izmēģināt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.