Foto – Shutterstock

Kārpiņas uz kājiņas: kāpēc tādas rodas un kā atbrīvoties? 1

“Kā atbrīvoties no daudzām dažāda izmēra kārpiņām uz ķermeņa?” INETA LINKA TALSU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

“Veci ļaudis mēdz iznīcināt papilomas, cieši nosienot ar diegu un gaidot, kad tās nokrīt. Vai tā drīkst darīt? Un kāpēc reizēm papilomas nenokrīt?” INITA Š. RĪGĀ

Nav bīstamas

Papilomas ir nelieli ādas izaugumi uz tik šauras pamatnes, ka izskatās kā uz tievas kājiņas vai pat karājamies diedziņā. Retāk šīs kārpiņas ir lēzenas, tikai nedaudz piepaceltas. Tās parādās bez simptomiem, rada estētisku diskomfortu un reizēm tikpat nemanāmi pazūd.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ādas virsējā slāņa šūnu savairošanās ir labdabīga. Tikai ļoti retos gadījumos sākas ļaundabīgi procesi, ja izaugumus norauj vai traumē vai ir citi nelabvēlīgi faktori.

Visbiežāk papilomas pa vienai vai grupās savairojas uz kakla, padusēs, cirkšņos, zem krūtīm vai uz plakstiņiem, dažkārt arī uz pēdām vai plaukstām. Plakstiņus vai paduses papilomas izvēlas tāpēc, ka šajās vietās ir labvēlīgi apstākļi – slikta ventilācija, silti un pietiekami mitri.

Šādus ādas izaugumus rosina cilvēka papilomas vīruss jeb HPV (saīsinājumā no angļu valodas – human papiloma virus), kas raksturīgs ap 80% pasaules iedzīvotāju, lai gan ne visiem veidojas kārpiņas. “Derma Clinic Riga” vadītājs, dermatologs Raimonds Karls mierina, ka tas ir zema riska vīruss un nav tas pats, kas izplatās tikai dzimumceļā un sievietēm izraisa dzemdes kakla vēzi, jo pavisam zināms ap 100 šā vīrusa tipu. Turklāt papilomas nenozīmē slimību – tās tikai apliecina vīrusa klātbūtni organismā.

Vīruss no inficēta cilvēka pie cita nonāk ciešā kontaktā, ja jaunā saimnieka imunitāte ir pret to uzņēmīga. Pārceļojis vīruss var snaust ilgi un sevi neatklāt.

! Veidojumi uz ādas parādās, kad pazeminās vispārējā imunitāte un organisms pastāvīgi nespēj slāpēt vīrusa tieksmi aktivizēties. To veicina spēcīgs stress, infekcijas slimības, endokrīnās un gremošanas sistēmas traucējumi, paaugstināts holesterīna un cukura līmenis. Tāpēc papilomas aktīvāk aug cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma un korpulentiem ļaudīm, dažkārt sievietēm grūtniecības laikā vai pēc medikamentu lietošanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.