Foto – Shutterstock

Pavasara saulē var apdegt nemanot 0

Pēc vēsās, drēgnās un tumšās ziemas ikvienam gribas uzturēties saulē pēc iespējas ilgāk – lai baudītu gaismu, siltumu un atjaunotu savas D vitamīna rezerves. Taču pavasara saules stari ādu ne tikai glāsta, bet arī bojā.

Reklāma
Reklāma

Apdegt var nemanot

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

“Āda sevi aizsargā no kaitīgā saules starojuma, veidojot melanīnu – pigmentu jeb krāsvielu, kas darbojās kā saules staru filtrs. Pavasarī āda ir gaiša, melanīns tajā vēl nav izveidojies, tādēļ to jau aprīlī noteikti jāsāk sargāt no tiešiem saules stariem, jo ultravioletais starojums var nodarīt pāri nesagatavotai ādai,” brīdina “Veselības centra 4” skaistuma klīnikas “4. dimensija” dermatoloģe, kosmetoloģe Sandra Vizule. Viņa uzsver – tas ne tikai veicina ādas novecošanos, bet var ļoti nelabvēlīgi ietekmēt ādas šūnas, izraisot ļaundabīgas mutācijas. It īpaši piesardzīgiem jābūt bērniem, cilvēkiem gados un tiem, kuriem ir ļoti gaiša, vasarraibumiem klāta āda, jo šāda tipa āda jutīgāk reaģē uz saules stariem. “Zīdainim, kurš izvests laukā ratiņos, seja un rociņas noteikti jāieziež ar saules aizsargkrēmu arī tad, ja ratiem ir saulessargs,” atgādina ārste.

Jau divdesmit minūtes, kas pavadītas spožā pavasara saulē, kaut gaiss vēl ir pavēss, uzskatāmas par sauļošanos, teic ārste, tādēļ, strādājot dārzā vai dodoties laivu braucienā, atklātajām ķermeņa daļām – sejai, kaklam, rokām – jāuzklāj saules aizsargkrēms. Jo lielāks skaitlis norādīts uz tā iepakojuma, jo augstāks aizsardzības līmenis pret kaitīgo starojumu. Pavasarī ieteicams lietot krēmus ar SPH jeb saules aizsargfaktoru 30 – 50. Mūsdienās arī lielākajai daļai dienas sejas krēmu jau pievienotas aizsargvielas pret saules starojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Solārija apmeklēšanu – ne vairāk par 2 – 3 reizēm – varētu pieļaut vienīgi pirms ceļojuma uz dienvidu zemēm, lai sagatavotu ādu un pludmalē neizceltos ar bālu ķermeni, uzskata dermatoloģe. Arī mati saules ietekmē kļūst sausāki, blāvi un lūstoši, tādēļ, strādājot vai atpūšoties laukā, vajadzētu likt galvā cepuri vai siet lakatiņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.