Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas mediķi veikuši Baltijā unikālu asinsvadu operāciju

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) radiologi pirmo reizi Baltijā pacientam paplašinājumu nieres artērijas sieniņā slēguši jeb aizpildījuši ar vienu – jaunākās paaudzes – spirāli, informēja slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova.

Operācija veikta 70 gadus vecai sievietei, kura vērsusies pie mediķiem ar sūdzībām par sāpēm mugurā, stāsta slimnīcas Invazīvās radioloģijas nodaļas ārste Patrīcija Ivanova.

Pacientei tika konstatēts maisveida paplašinājums nieres artērijas sieniņā jeb aneirisma, un, lai novērstu dzīvībai potenciāli bīstamas asiņošanas attīstību, tika pieņemts lēmums par patoloģiskā veidojuma slēgšanu. Līdz šim šādu veidojumu aizpildīšanai tika izmantots ievērojams daudzums – pat padsmit – līdzīgu spirālīšu, stāsta Ivanova.

Jaunā tehnoloģija ļauj samazināt izmantojamo materiālu daudzumu līdz vienam, turklāt arī samazina procedūras ilgumu, jonizējošā starojuma devu un komplikāciju risku pacientam.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+